12 Eylül 2017 14:22

HDP'li Selma Irmak, SEGBİS sistemi ile duruşmaya çıkmadı

HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, SEGBİS sistemi ile savunma yapmayı reddederek duruşmaya çıkmadı.

HDP'li Selma Irmak, SEGBİS sistemi ile duruşmaya çıkmadı

Paylaş

HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, yaptığı bir konuşmada 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçunu işlediği iddiasıyla 1-4 yıl hapis istemiyle yargılandığı davada, SEGBİS sistemi ile savunma yapmayı reddederek duruşmaya çıkmadı.

HDP Milletvekili Selma Irmak'ın, 14-15 Kasım 2015 günü Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Kurul Toplantısı sırasında, bir televizyon programına canlı bağlanarak, Cumhurbaşkanına Kürtçe hakaret içeren konuşmalar yaptığı öne sürüldü. Irmak hakkında hazırlanan iddianamenin kabulü ile hakkında 1- 4 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Kocaeli 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selma Irmak, Diyarbakır 13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya SEGBİS sistemi ile katılmak istemediğini belirterek çıkmadı. Duruşmaya katılan Irmak'ın avukatı Erhan Ürküt, aynı konuşma ile ilgili 9'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde ayrı bir dava daha açıldığını ifade ederek, dosyaların birleştirilmesini istedi. Ürküt, müvekillinin bir sonraki duruşmada savunma yapmak için duruşma salonunda hazır edilmesini istedi.

Ara kararlarını açıklayan mahkeme, sanığın bir sonraki duruşmada SEGBİS sistemi ile hazır edilmesi için cezaevine talimat yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Fatih Altaylı, 'Aziz Yıldırım' davasında hakim karşısındaydı

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa