12 Eylül 2017 13:29

Tutuklu hak savunucusu Üstün'den umut dolu mesaj

Tutuklu insan hakları savunucusu İlknur Üstün, Aylin Nazlıaka aracılığıyla mesaj gönderdi ve 'Mücadele edenler umudun sürmesini sağlıyor' dedi.

Paylaş

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka aracılığıyla mesaj gönderen tutuklu insan hakları savunucusu İlknur Üstün, “Hukuksuzluk ve adaletsizlik karşısında ses çıkaran, karşı duran, hakları ihlal edilenler ile dayanışan birçok insan var ki onlar bu umudun sürmesini ve yükselmesini sağlıyorlar” dedi.

Büyükada'daki toplantı sırasında gözaltına alınarak tutuklanan insan hakları savunucusu İlknur Üstün, kendisini cezaevinde ziyaret eden Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka aracılığıyla kamuoyuna mesaj yolladı. Üstün, Sincan Cezaevi’nde paylaştığı mesajında şunları söyledi: “Çok umutluyum çünkü her türlü hukuksuzluk ve adaletsizlik karşısında ses çıkaran, karşı duran, hakları ihlal edilenler ile dayanışan birçok insan var ki onlar bu umudun sürmesini ve yükselmesini sağlıyorlar. Elbette hayal etmemi, hayallerimden vazgeçmememi sağlayan da onlar. Biz kadınlar her bir kadının hikayesinin biricik olduğunu biliriz ve her birimiz için adalete erişim mücadelesi veririz. Bunun herkes için adaleti sağlayacak adımlar olduğunu görür ve göstermeye çalışırız. Ancak böylece tek bir kişiyi bile gözden kaçırmadan herkes gerçekten 'herkes' olabilir. Kadınların bu mücadelesi adalet arayışı ve tesisinde yol açıcıdır. Adalet beklerken benim umudum da buradan besleniyor.”

İLKNUR’UN KADIN MÜCADELESİ BİZE EMANET!

İlknur Üstün ile yaptığı görüşmenin ardından konuşan Nazlıaka, Üstün’ün sağlığının ve moralinin yerinde olduğunu belirterek, “İlknur Üstün’ü oldukça umutlu ve özgür günlere hazır buldum. Bu meşru olmayan süreci kabul etmeyeceğini ve doğru bildiklerini savunmaya devam edeceğini bir kez daha gördüm” dedi. Nazlıaka,  Üstün'ün köyde, kentte, fabrikada, okulda, sendikada, Meclis’te “biz de buradayız” diyen kadınların yanında olduğunun altını çizerek, “Tüm bunlarla birlikte İlknur Üstün mücadelesini içeride – dışarıda sürdürmeye devam eden yürekli bir kadındır. O çıkana kadar bu mücadele bizlere emanet; onunla özgür günlerde buluştuğumuzda kadınlar için yine birlikte çalışacağız. Bir kez daha söylüyorum: Suçlu giysisi İlknur’a uymaz, uyduramazlar” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Öğrencileri şirketler değil belediyeler ücretsiz taşımalı

SONRAKİ HABER

Uganda'daki sel ve heyelanlarda ölü sayısı 36'ya yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa