12 Eylül 2017 08:43

CHP, Danıştay Başkanı Güngör'ü, Danıştay'a şikayet edecek

CHP, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün disiplin kuruluna sevk edilmesi için Danıştay'a başvuracak.

Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör hakkında tarafsızlığını yitirmesi, Danıştay’ı töhmet altında bırakması gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi için bugün başvuruda bulunacak.

Güngör, CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı için “sözde” demiş “CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayınladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Aslında ben biliyorum. Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çay toplamaya gitmesiyle gündeme gelen Güngör, bir törende Erdoğan karşısında cübbesinin önünü iliklemek için düğme aramıştı.

ERDOĞAN'A GÖRE DANIŞTAY BAŞKANI YARGIYA MÜDAHALEDEN RAHATSIZ!

Öte yandan Erdoğan, Kazakistan dönüşü uçakta CHP ile Danıştay Başkanı arasındaki polemiğe dair şu ifadeleri kullandı: "Danıştay Başkanımızın, Yargıtay Başkanımızın, ana muhalefetin söylemlerini yargıya, hukuka adeta müdahale gibi gördüklerini; bundan rahatsız olduklarını düşünüyorum. Muhtemelen bu sebepten dolayı, o yakışıksız söylemler karşısında, bunlara bir hukuk dersi verme noktasına gelmiş olmalılar.. Herhalde Kılıçdaroğlu’nun kalkıp da Zerrin hanıma hukuk dersi verecek hali yok. Onların daha çok mürekkep yalaması lazım." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 12 Eylül 2017 Salı

SONRAKİ HABER

Erzincan'da yolcu otobüsü şarampole devrildi: 18 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa