11 Eylül 2017 13:10

Niğde'de MHP’den 300 'Akşener' istifası

MHP'de 'Akşener' istifalarına yenileri eklendi. Niğde'de aralarında eski MHP Niğde milletvekillerinin de bulunduğu 300 kişi, partiden istifa etti.

Paylaş

Niğde'de MHP eski milletvekilleri Mümin İnan, Vedat Bayram ile MHP üyeliğinden istifa eden grup basın toplantısı düzenledi.

Grup adına açıklamada bulunan MHP Niğde İl Yöneticisi Hakan Tereci, Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak üzere MHP'den 300 kişinin istifa ettiğini söyledi.

Tereci, açıklamasında şunları söyledi: "Meral Akşener ve yol arkadaşlarının haksız bir biçimde MHP'den ihraç edilmesi sonucunda Türk siyasetine yeni alanlar açmak için yeni bir partinin kurulması zorunlu hale gelmiştir. Yeni partinin kurulmasını milletimiz arzu etmiş ve partiyi yine milletimiz kurmaktır. Yeni partimizin Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesine bağlı olacağına inancımız tamdır. Kötü yönetimler neticesinde ayrışan ve birbirinden uzaklaşan toplum fertlerinin yeniden ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti noktasında buluşturmak ana hedefimiz olacaktır. Bizler MHP'de siyaset yapan insanlar olarak Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak üzere istifa ediyoruz."

Meral Akşener'in liderliğindeki sağ partinin ekim ayında kurulması planlanıyor. (Niğde/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Polkar işçileri: Bugün yarın dediler alın terimizi yediler

SONRAKİ HABER

Hatay'da demir çelik fabrikasında patlama, ölen ya da yaralanan olmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa