11 Eylül 2017 12:51

Babacanlar Kargo’da direniş devam edecek

TÜMTİS, Babacanlar Nakliyat ve Kargo şirketindeki direniş için 'Sonuç alıncaya kadar devam edecek' dedi.

Paylaş

Gaziantep'te kurulu bulunan Babacanlar Nakliyat ve Kargo şirketinde sendikalaştıkları için işten atılan 9 işçinin başlattığı direnişle ilgili açıklama yapan TÜMTİS, “Direnişimiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir” dedi.

TÜMTİS tarafından yapılan yazılı açıklamada, çalışanların sendika hakkına tahammül göstermeyen patronun, işçileri istifaya zorladığı belirtildi.

İŞÇİLER DARBEDİLDİ

Açıklamada, “İşçilerin istifa etmeyi kabul etmemesi üzerine de 26 Ağustos 2017 tarihinde yakın akrabaları ve diğer adamları ile birlikte saldırıp darbederek sendikamız üyesi 9 işçiyi işten çıkardı. Bunun üzerine şirketin Gaziantep’te bulunan merkezi önünde direniş başlatıldı” denildi.

Patronun direnen işçileri OHAL’den faydalanarak asılsız gerekçelerle şikayet ettiği, direnişi kırma amacıyla kaçak işçi çalıştırdığı, işyerinde çalıştırdığı Suriyeli göçmen işçilere güvencesiz, kuralsız ve yoğun sömürü koşullarında çalışmayı dayattığı vurgulanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Babacanlar işvereni, işçilerin sendikal haklarına saygı gösterip sendika üyeliği sebebiyle darbederek işten çıkardığı işçilere derhal işbaşı yaptırmalıdır. Direnişimiz sonuç alınıncaya kadar devam edecektir. Emekten yana tüm kurum ve kişileri, bu saldırı karşısında tutum almaya ve dayanışmaya çağırıyoruz.” (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adana'da ev kadınlarının geçim kaynağı salça

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı seçimleri krizi çözmedi: Cezayir'de halk tekrar sokaklarda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa