İşçiler yardım istedi, bakanlık ‘işi bırakabilirsiniz’ dedi

İşçiler yardım istedi, bakanlık ‘işi bırakabilirsiniz’ dedi

Termikel'de 3 aylık maaşlarını alamadıkları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı arayan işçilere bakanlık ‘işi bırakabilirsiniz’ dedi.

Ankara’daki Termikel fabrikasında çalışan işçilerin ücretleri 3 aydır ödenmiyor. İşçiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı aradıklarında ise “İşten ayrılma hakkınız var” yanıtıyla karşılaşıyor. Bakanlığın yanıtına tepki gösteren işçiler, “İşsizliğin bu kadar yüksek olduğu bir ülkede nasıl işten ayrılalım” diyor. 

Yıllardır ücretlerin geç ya da eksik verildiği Termikel’de işçiler, buna karşı iş bırakmaya kadar var eylemlerle tepkilerini dil getirmişlerdi. Gazetemizi arayan işçiler, Haziran, Ağustos ücretlerini alamadıklarını, Temmuz ayında ise sadece yarım ücretlerini alabildiklerini söylediler. Bayram öncesinde de içeride kalan ücretlerin yatırılacağı sözünün verildiği anlatan işçiler, Eylül ayı ücretinin bile henüz yatırılmadığını dile getirdiler.

İşçiler ücretlerini yatırılması için BİMER’e de başvuruda bulundu. BİMER’in yanıtı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başvuru hattı 170’i arayın oldu. 170’i aradıklarında ise “İşten ayrılma hakkınız var” cevabı verildi. İşçiler bakanlığın yanıtına tepki göstererek, “İşsizliğin bu kadar yüksek olduğu bir ülkede nasıl işten ayrılalım? Devlet bu işi takip etmiyor. Büyüme rakamları açıklanıyor ama bize karşılığı yok. Darbe oldu filan denilerek maaşlar verilmiyor. Termikel patronu Ahmet Kaya Kanal A’ya çıkıp, ne kadar büyüdüklerini açıklıyor. Fakat maaşlara gelince verilmiyor” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net

9 yorum yapılmış

 1. Misafir 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Yapılacak iş basittir. Komple maaşlar ödenmeden hiç kimse tek bir saniye dahi kılını kıpırdatmaması gerekir, asla çalışmamalıdır!!!! Maaş ödemediği halde toplu bir ses çıkıp yüreklerin gücü birleşirse emek hırsızı patronların tek yürek olmuş işçiler karşısındaki gücü kimse durduramayacaktır ve sürekli büyüme açıklayan TERMİKEL PATRONU çaresizliği yaşayıp, mecburen maaşları ödeyecektir. Parasının olmadığından maaş vermemezlik yapmıyor, zihniyeti ve ahlakının çerçevesiyle maaşları bilerek ve isteyerek vermiyor!

 2. Cemal Özçelik 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Maaş yok işçiler zor durumda

 3. Bülent olsun 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Gerçekten zor gunlerrr

 4. Kemal Gözler 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Bu maaş meselesi çok can sıkıyor

 5. Ahmet sezgin 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Maaş yine mi yokkk

 6. Hayati Memati 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Kanal A turksat borcunu odemediginden uydudan izlenemiyor artık. İhracat lideri termikelin televizyonu olur kendileri. Kanal A da 6 aylık maaş yok..Personele Dua seanslari telkin ediliyor..

 7. OZDOGAN 18 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Ağızlarında Allah, her midelerine indirdikleri lokmada ise hakkı ödenmemiş işçilerin alın teri . Yüzlerce
  Kez söz verip ödemedikleri her maaş ta tekrar verilen işçinin de kabahati var . Cennet onların tekelinde sanki bu hak yiyen
  haşhaşilerin. Ne 3 ayı 6-7 ay dır biriken maaşlarını alamıyorlar .

 8. Firat erdogan 29 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 4

  Bu isyeri onay Verdi tavsiye Eden varmi mass konusu basil

 9. Misafir 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 8  /  Beğenmedim 5

  Termikel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAYA sürekli işçilerin dini değerlerini sömürmektedir. Kurum içerisindeki maaş ödenmeme sıkıntısını gıybet olarak değerlendirip, bunun başka yerde söylenmemesi gerektiğini her defasında işçileri tehditkar bir tavırla toplayıp söylemektedir. Ona göre kul hakkı sadece onu işçilerin gereken hakkını ödemediği için şikayet etmekle günah sayılıyor. Diğer türlü işçiye ödemediği maaşlar için el açıp dua edilmesi beklentisi içerisindedir. Bunun bu şekilde olduğu vurgulayan Ahmet Kaya aynı zamanda holding bünyesinde yer alan şirketlerinden ELEKTROMED ile Ankara Büyük Şehir Belediyesinden (Ahir dostu Melih Gökçek'ten) aldığı ihalelerle çok büyük paralar kazanmıştır ve kazanmaya devam etmektedir. İşçilerin maaşını vermeyerek, onları caydırıcı bir politikayla kendi istekleriyle işten çıkmalarına razı edip, sürekli işçi değişiminden Devletin İşverenden yana olan Sosyal Güvenlik Yasalarını kullanıp, rant sürkilasyonu yapmaktadır. Bu doğruları her kim açıklarsa da Cehennemde ateşler içinde yanacağına, bu doğruları açıklamadan kendisinden bir kuruş dahi fayda sağlamadan çalışanların Cennet bahçelerinde yer bulacağına inancı tamdır.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.