Onay’dan ‘Topraktan Sahneye’

Onay’dan ‘Topraktan Sahneye’

Prof. Ersin Onay’ın kaleme aldığı ‘Topraktan Sahneye’, Bilkent Akademik Senfoni Orkestrası’nın Anadolu Konserleri’ni, birinci elden anlatıyor.

Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin kurucusu piyanist Prof. Ersin Onay’ın kaleme aldığı ‘Topraktan Sahneye’, Anadolu Konserleri’ni, birinci elden anlatıyor. Tanıkları da var: Bu imeceye katılan 120 değerli sanatçı, bunu izleyen ve yazılarıyla destekleyen birçok yazar.

Kitapta yer alan bilgilere göre, Bilkent Akademik Senfoni Orkestrası’nın Anadolu Konserlerinden anlaşılıyor ki: Türkiye İnsani, iyi, doğru, güzel şeyler ona sunulursa, bunları büyük bir sevgiyle benimsiyor, ‘Zulüm’değil tam bir ‘Şenlik” olarak yaşamına katıyor.

Topraktan Sahneye adlı bu kitap, Anadolu toprağına, iyi-güzel-doğru tohum ekersek, iyi-güzel-doğru ürün alacağımızı kanıtlıyor; ümidimizi çoğaltıyor.

Uluslar arası düzeyde sanat eğitimi veren Fakültenin, müzik ve sahne sanatları bölümlerinden bugüne kadar yetişen yüzlerce sanatçı, yurt içi ve yurt dışındaki sanat kurumlarında başarılı birer sanatçı olarak sanatlarını uyguluyorlar. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net