10 Eylül 2017 17:33

‘DasDas’ yeni sezona hızlı giriyor

Ataşehir'in yeni sanat merkezi DasDas sezona hızlı giriyor. Joseph K. ile sezona başlayacak 'DasDas', Şakalı Akustik'i de seyirciyle buluşturacak.

Paylaş

İstanbul’un Ataşehir’deki yeni sanat merkezi DasDas yeni sezon için kapılarını Eylül’de açıyor. 15 Eylül’de geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan oyunlardan “Joseph K.” ile sezona başlayacak olan “DasDas” ay boyunca hem DasDas prodüksiyonu oyunları hem de Büyük Ev Ablukada ile Koray Candemir ve Harun Tekin’in özel projesi Şakalı Akustik’i seyircilerle buluşturacak.

“DasDas Müzik” 16 Eylül’de farklı tarzları ve dikkat çekici sahne performansları ile Galvaniz Gelbiraz (Gülin Kılıçay), Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan)’dan oluşan “Büyük Ev Ablukada Akustik” performansıyla tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapan meydan sahnede seyircilere merhaba diyecek.

JOSEPH K. YENİDEN SAHNEDE

“DasDas”ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan “Joseph K” 17 ve 30 Eylül’de bir kez daha sahnede olacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

22 Eylül akşamı ise Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.

ŞAKALI AKUSTİK

24 Eylül’de ise DasDas prodüksiyonu bir başka oyun “Kayıp El” sahnede olacak. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı oyunda hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamlar esprili bir dille anlatılıyor.

29 Eylül akşamı “DasDas Sahne” özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Koray Candemir ve Harun Tekin’in sevdikleri şarkıları çalıp seyircilerle evdeymişçesine muhabbet ettiği, hep kapalı gişe devam eden “Şakalı Akustik”, 360 derece açılı meydan sahne farkıyla izleyicilerle buluşacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bağlan’da yaralanan Yıldırım da gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

“AKP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı uyuşturucu ile yakalandı” iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa