10 Eylül 2017 10:06

Sivas'ta kaybolan çiftçi 43 gün sonra Erzincan'da bulundu

Sivas'ın Suşehri ilçesinde 43 gün önce yaylaya gittikten sonra kendisinden haber alınamayan Murat Ünsal, Erzincan'da arazide bulundu.

Paylaş

Bülent TATLI
Sivas

Sivas'ın Suşehri ilçesinde 43 gün önce hayvanlarını köye getirmek için yaylaya gittikten sonra kendisinden haber alınamayan çiftçi 29 yaşındaki Murat Ünsal, Erzincan'da arazide bulundu. Bağdan üzüm koparmak isterken köylülerin kendisini görmesi üzerine kaçan ve "terörist" sanılan Ünsal, haber verilen korucular tarafından yakalandı. Kayıp olarak arandığı anlaşılan perişan haldeki Murat Ünsal dağda yolunu şaşırıp kaybolduğunu, su yolunu takip ederek yürüdüğünü, dağdaki ve çevre bağ- bahçelerdeki ağaçlardan meyve yiyerek beslendiğini söyledi.

Suşehri ilçesine 16 kilometre uzaklıktaki 100 haneli Kekeç köyünde oturan çiftçi evli 2 çocuk babası Murat Ünsal, 29 Temmuz'da hayvanlarını getirmek için gittiği Soğan Obası Yaylası'nda kayboldu. Ünsal, uzun süre eve dönmeyince telaşlanan ailesi güvenlik güçlerine durumu bildirerek yardım istedi. Köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilen yayla güzergahında jandarma, arama kurtarma ekipleri ve köylüler tarafından yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Aradan geçen 43 güne rağmen Ünsal'ın izine rastlanmadı. 

ERZİNCAN'DA ARAZİDE BULUNDU

Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Büyük Armutlu köyünde, dün akşam saatlerinde bağa giden köylüler, kendilerini gören bir kişinin kaçtığını fark etti. "Terörist" sanılan şahıs köy korucuları tarafından yakalanarak İliç İlçe Jandarma ekiplerine teslim edildi. İliç Jandarma Komutanlığı'na götürülen kişinin 29 Temmuz'da Suşehri ilçesine bağlı Kekeç Köyü Soğan Obası Yaylası'nda kaybolan Murat Ünsal olduğu anlaşıldı.

DAĞDA MEYVE YİYEREK HAYATTA KALMIŞ

İliç Jandarma Komutanlığı'nda ifade veren Ünsal kaybolduğu yaylada yolunu şaşırdığı, su yolunu takip ederek yürüdüğünü anlattı. Ünsal bu sürede dağdaki ağaçlardan ve çevre bağ-bağçelerden topladığı meyvelerle beslendiğini, bağa da üzüm yemek için girdiğini söyledi. Ünsal, köylüleri görünce kendisini hırsız sanacakları düşüncesiyle kaçtığını anlattı. Oğlunun bulunduğu bildirilen anne Vahide Ünsal ve yakınları, Erzincan'ın İliç ilçesine giderek Murat Ünsal'ı teslim aldı. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Evo Morales: Kasırgaların sorumlusu kapitalizm

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa