10 Eylül 2017 08:42
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Eylül 2017 09:03

Amerika Açık'ta şampiyon Sloane Stephens

Amerika Açık'ta ABD'li Sloane Stephens, Madison Keys'i 61 dakika süren maçta rahatça mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Amerika Açık'ta şampiyon Sloane Stephens

Paylaş

Amerika Açık tek kadınlar finalinde ABD'li Sloane Stephens, vatandaşı Madison Keys'i 6-3 ve 6-0'lık setlerle zorlanmadan geçerek şampiyonluğa ulaştı.

11 aylık ayak sakatlığı sonrası kortlara Wimbledon'la dönen Stephens, 6 hafta önce dünya 957 numarasıydı. O günden bu yana çıktığı 17 maçın 15'ini kazanan Stephens, Amerika Açık zaferiyle dünya 17.'liğine yükseldi.

Yalnızca 61 dakika süren maç sonrası konuşan Stephens, "23 Ocak'ta ameliyat oldum ve o gün b ir i bana Amerika Açık'ı kazanacağımı iddia etse bunun kesinlikle imkansız olduğunu söylerdim. Harika bir serüvendi. Maddy benim turdaki en yakın arkadaşım. Bizim için burada olmak çok özeldi. Ona 'Keşke beraberlik olabilseydi' dedi. Onu ne olursa olsun destekleyeceğim. Gerçek dostluk budur" dedi.

Stephens, "Maddy'e de söyledim. Şu anda emekliye ayrılmam lazım. Bu başarının üstüne çıkmama imkan yok" ifadelerini kullandı.

Keys ise "Sloane benim en sevdiğim insanlardan biri. Elbette bugün en iyi tenisimi oynamadım ve hayal kırıklığı içindeyim ama bir kişiye kaybedeceksem bunun Sloane olmasını tercih ederdim. Sezona zorlu bir başlangıç yaptım sonra ortasında ameliyat oldum. 2 ay önce bana Amerika Açık'ın finaline çıkacaksın deseler gerçekten çok mutlu ve gururlu olurdum" şeklinde konuştu.

İki oyuncu da kariyerlerinde ilk kez grand slam finaline çıkmıştı ve Sloane Stephens ilk şampiyonluğunu kazanmayı başardı.

ERKEKLER FİNALİ BUGÜN: NADAL-ANDERSON

Amerika Açık tek erkekler finalinde İspanyol Rafael Nadal bugün Güney Afrika Cumhuriyeti'nden Kevin Anderson'la karşılaşacak. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Deyrezzor: Güneyde Suriye ordusu, kuzeyde SDG ilerliyor

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da yeni Savunma Bakanı görevine başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa