09 Eylül 2017 23:20
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Eylül 2017 09:05

Hrant'ın kardeşi Orhan Dink'in kitabevine sopalı saldırı 

Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink'in Bakırköy'de bulunan kitabevi, eli sopalı üç grubun saldırısına uğradı.

Hrant'ın kardeşi Orhan Dink'in kitabevine sopalı saldırı 

Paylaş

Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink'in Bakırköy'de bulunan kitabevi, araba park etme nedeniyle yaşanan bir tartışmanın ardından eli sopalı üç grubun saldırısına uğradı. İçeri girmeye çalışan grupla kitabevi çalışanları arasındaki arbedede çalışanlardan biri başına aldığı sopa darbeleriyle yaralandı.

CNN Türk'ün haberine göre, olay saat 18.30 sıralarında, Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink'in Bakırköy Cevizlik Mahallesi'nde İstanbul Caddesi üzerindeki Beyaz Adam adlı kitapçısının önünde meydana geldi. Otomobilini kitabevinin önüne park etmek isteyen bir kişi, çalışanlar tarafından uyarıldı. Buna tepki gösteren otomobil sahibiyle kitabevi çalışanları arasında tartışma yaşandı.

Tartışmanın ardından bir süre sonra çevre esnafı olduğu belirtilen kalabalık bir grup, ellerinde sopalarla kitabevine saldırdı ve içeri girmeye çalıştı. Saldırının yaşandığı sırada Orhan Dink de kitabevindeydi.

Üç grup halinde kalabalık bir şekilde kitabevine saldırdıkları ileri sürülen gruptakiler, içeri girmelerine engel olmaya çalışan çalışanları sopalarla darbetti. Bu sırada kafasına darbe alan kitabevi çalışanlarından biri yaralanarak, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, sopalarla saldıran gruptakileri ve kitabevi çalışanlarını polis merkezine götürdü.

DİNK KİTABEVİ: SALDIRININ SİYASİ YÖNÜ YOK

Dink Kitabevinin saldırıya ilişkin Agos gazetesinde yer alan açıklaması şu şekilde:

"9 Eylül 2017 Cumartesi günü akşam saatlerinde mağazamızın önünde, kitabevimiz çalışanlarının da karıştığı bir park etme tartışması kavgaya dönüşmüş, olayın büyümesi sonucunda kitabevimiz ve çalışanlarımız, kalabalık bir grubun saldırısına uğramıştır. Bu üzücü olay sonucu her iki taraftan yaralananlar olmuş, bu yaralılar çeşitli hastanelerde tedavi gördükten sonra taburcu olmuşlardır. Saldırının herhangi bir siyasi yönü olmadığını belirtmek isteriz. Kamuoyuna saygılarımızla." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Ücretsiz 'Cas Konservatuvar' açılıyor

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa