08 Eylül 2017 20:41

Yerinden fırlayan çivi, gözünü delip beynine saplandı

Duvar örmek için gerilen ipin bağlı olduğu çivi yerinden fırlayarak 23 yaşındaki Ferhat Başaran'ın gözünü deldi, beynine saplandı.

Yerinden fırlayan çivi, gözünü delip beynine saplandı

Paylaş

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 23 yaşındaki Ferhat Başaran'ın duvar örmek için gerdirdiği ipin bağlı bulunduğu çivi, yerinden çıkıp genç adamın gözüne saplandı. Çivinin gözünü delip, iki buçuk santimlik bölümünün beynine saplandığı belirlenen Başaran'ın hastanedeki tedavisi sürüyor. 

Olay, bugün saat 15.00 sıralarında Yıldızeli ilçesi Eşmebaşı köyünde meydana geldi. Evli ve 3 çocuk babası Ferhat Başaran'ın bahçe duvarı örmek için gerdirdiği ipin bir ucunun bağlı olan çivi, yerinden çıkıp gözüne saplandı.

Başaran, yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı.

Başlaran'ın hastanede çekilen tomografisinde çivinin gözünü delip, 2.5 santiminin beynine saplandığı tespit edildi. Başaran'ın Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda yapılacak tedavisinin ardından yarın çivinin ameliyatla çıkarılacağı belirtildi.

Ferhat Başaran'ın babası Ömer Başaran, "Oğlum duvar örmek için ip germişti. İpin ortadan kopmasıyla çivi gözüne saplandı. Çivinin uzunluğu yaklaşık 10 santimetre. Şu an oğlum ameliyata hazırlanıyor" dedi. (Sivas/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Hükümetten ABD'ye Zafer Çağlayan tepkisi

SONRAKİ HABER

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli çantalardan bilgisayar ve tişört çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa