07 Eylül 2017 20:15

300 kediyi sahiplendirdi, 100 kedinin bakımını yapıyor

Ankara'da yaşayan 59 yaşındaki Nurhan Canatar, sokaktan aldığı kedileri bakım ve tedavilerini yaptıktan sonra sahiplendiriyor.

300 kediyi sahiplendirdi, 100 kedinin bakımını yapıyor

Paylaş

Hasan POLAT
Ankara

Etimesgut Elvankent'te bir sitede otururken komşularının rahatsız olması üzerine evini satarak Kahramankazan'da 3 katlı müstakil bir ev satın alan ve kedilerine birinci katında bakmaya başlayan 59 yaşındaki Nurhan Canatar, en büyük desteği ailesinden gördüğünü söyledi.

İki çocuk annesi ev hanımı Canatar, 7 yıl önce ablasını ziyareti sırasında yavru bir kediyi severek başlayan sevgisinin zamanla yüzlerce kediye ulaşmasına neden olduğunu belirtti. Aradan geçen zamanda 300'e yakın hayvanı sahiplendirirken, bugün 100'e yakın kedinin bakımıyla ilgilenen Canatar, zaman zaman zorluk çektiğini belirtti.

Eşi Şevket Canatar'ın emekli maaşı ve çalışarak elde ettiği aylık 2 bin 500 lirayla kedilere bakmaya çalıştığını ifade eden Nurdan Canatar, nadiren dışarıdan da mama yardımı aldığını söyledi.

HER KEDİNİN BİR ADI VAR

Her kedinin bir adı olduğunu ve hepsinin de kendi adını bildiğini belirten Canatar, "Bazı kediler kanser hastası. Onları ayrı bir yerde tutuyorum. Çünkü onlar ayrıca ilgiye ihtiyaç duyuyorlar. Yaralı, gözleri görmeyen, sokağa terk edilmiş birçok kediyi kurtardım. Sahiplenmek isteyenlere kendim elden teslim ediyorum ki, nasıl bir yere kedilerimi verdiğimi bileyim. Çünkü bir iki gün sevip, tekrar sokağa bırakanlar olabiliyor. Bu hayvanların morallerinin yüksek tutmak için ara ara tavuk pişirip yediriyorum" dedi.

KEDİLERİN YANI SIRA KÖPEKLERE DE BAKIYOR

Yüzlerce kedinin yanında sokakta gördüğü yaralı ve aç köpeklere de baktığını söyleyen Canatar, evinde biri gözleri görmeyen 5 köpeğin bulunduğunu aktardı.

Birçok köpeğe yeri olmadığı için yemek veya mama götürerek bakmaya çalıştığını kaydeden Canatar, topluma "hayvanlara sahip çıkın" çağrısı yaptı. 

'EKONOMİK OLARAK YETİŞMEKTE ZORLANIYORUM'

Nurhan Canatar, aynı zamanda yürümekte zorlanan anne ve babasının bakımını da üslendiğini kaydederek, “Yaşlanmaya başladık artık. Anne ve babamın yanında kedilere de bakmakta zorlanmaya başladım. Ara sıra yardımcıya ihtiyaç duyuyorum. Ancak kimden yardım isteyeceğimi bilemiyorum" dedi. Çocuklarının üniversitede eğitim gördüğünü anlatan Canatar, ekonomik olarak yetişmekte zorlandığını kaydetti.

(DHA)

ÖNCEKİ HABER

'Çaycuma'da taş ocağı istemiyoruz'

SONRAKİ HABER

Koyun-keçi vebası rastlanan belde karantinaya alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa