Fisher’in istifa haberi doları düşürdü

Fisher’in istifa haberi doları düşürdü

Amerikan Doları, Fed Başkan Yardımcısı Stanley Fisher’in istifası sonrası yeniden zayıfladı.

ABD Merkez Bankasının (Fed) Başkan Yardımcısı Stanley Fisher’in istifa haberi, ABD Kongresindeki uzlaşmayla toparlanan doları yeniden zayıflattı.

 

Kuzey Kore geriliminin yanında, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongrenin demokrat üyeleriyle, ABD yönetiminin borç tavanını uzatma konusunda uzlaşmasıyla 3.45 lira sınırına kadar yükselen dolar, Fed içinde adı faiz artırma yanlıları arasında sayılan Fisher’in istifasıyla 3.43 liranın da altına indi.


Dolar 3.4255 liraya kadar indikten sonra hafif toparlanarak 3.43 lira sınırına dönerken, parite etkisiyle 4.09 lira düzeyine inen avro da yeniden 4.10 liranın üzerine yükseldi.


İş Yatırım’ın, “ABD borç tavanı ile ilgili anlaşma piyasaları bir miktar rahatlattı” başlıklı günlük piyasa bülteninde, “ABD başkanı Trump’ın borç tavanı ile ilgili demokrat kongre liderleri ile üç aylık uzatma konusunda anlaşmaya varması piyasaları bir miktar rahatlattı. Öte yandan, Fed’in şahin üyelerinden Stanley Fisher’in istifa edeceği haberi dolardaki kayıpları arttırdı” denildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net
ETİKETLER FisherABDDolar