Trump'ın oğlu ABD Senatosu'nda ifade verecek

Trump'ın oğlu ABD Senatosu'nda ifade verecek

ABD Başkanı Trump'ın oğlu Trump Jr, Senato Adalet Komitesinde senatörlerin Rusya soruşturmasıyla ilgili sorularını yanıtlayacak.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre ABD Başkanı Donald Trump'ın büyük oğlu Donald Trump Jr'ın, yarın Senato Adalet Komitesi'nin karşısına çıkarak geçtiğimiz yıl ABD'de yapılan Başkanlık seçimlerimde Rusya'nın olası seçim müdahalesiyle ilgili iddialarla ilgili kapalı oturumda ifade vereceği açıklandı.

Trump Jr'ın avukatı Alan Futerfas, yapılacak oturumla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Trump Jr'ın, Perşembe günü katılacağı kapalı oturumda komite üyelerinin tüm sorularına açıklıkla yanıt vereceğini kaydetti. Avukat açıklamasında, "Profesyonel ve verimli bir görüşme olmasını umuyoruz. Komiteye yardımcı olacağımızdan dolayı memnunuz" dedi.

ABD Kongresi'nde yürütülen Rusya soruşturmalarının yanı sıra Özel Yetkili Savcı Robert Mueller de Rusya'nın seçim döneminde Trump'ın kampanyasına destek verip vermediğiyle ilgili iddiaları araştırıyor.

Rusya ve Trump yönetimi iddiaları reddederken, ABD muhalefeti ve basını, Moskova yönetimi ile Trump'ın Demokratların 2016 Başkanlık adayı Hillary Clinton'a karşı birleştiğini iddia ediyor.

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Zafer Hayirli 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Koskoca ABD başkani oğlunun ifade vermesini engelleyemiyor .Oğlunun ifade vermesini engelleyemeyen Trump dünya lideriyim diye hava atıyor.Bizim başkanimız gibi oğlunu ifadeye çağıranlari sürüm sürüm süründürse değil dünya uzaya başkan olduğnu ilan eder

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.