06 Eylül 2017 19:54
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2017 20:00

SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban ve 2 kişi daha tutuklandı

8 gündür gözaltında tutulan SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban ve 2 kişi daha tutuklandı

Paylaş

8 gündür gözaltında tutulan SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi, savcılık ifadeleri alınmadan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Gazete Karınca'nın haberine göre İstanbul’da Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin evlerine 29 Ağustos tarihinde polis baskını düzenlenmişti.

Düzenlenen operasyonda, Kobani’deki çocuklarla dayanışmak amacıyla Suruç’ta bulunan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gençlere yönelik IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban ile Ali Karaçay ve Çağrı Aydoğan gözaltına alınmıştı.

8 gündür Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan 3 isim, bu sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadeleri için adliyeye getirilen Çoban, Karaçay ve Aydoğan’ın ifadeleri alınmadan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Mahkemeye sevk edilen 3 kişi sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kamp ateşi sönmeyecek

SONRAKİ HABER

Konserve domatesten de gümrük vergisi kaldırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa