06 Eylül 2017 10:21

İstismar sanığı dede, şikayetçi torunlarıyla aynı evde

Diyarbakır'da 2 torununa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan N.K, serbest bırakılmasının ardından torunlarıyla aynı evde yaşıyor.

İstismar sanığı dede, şikayetçi torunlarıyla aynı evde

Paylaş

Cinsel istismar iddiası üzerine tutuklanan N.K. hakkında 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'Eşe karşı kasten yaralamaya teşebbüs' suçlarından 22.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 

Cinsel istismar suçlamasından beraat eden N.K., ‘Eşi kasten yaralamaya teşebbüs’ten 11 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı. 8 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kalan N.K., şimdi öldürmeye çalıştığı eşi ve cinsel istismarda bulunduğu torunlarıyla birlikte aynı evde yaşıyor.

İSTİSMAR SANIĞI EŞİNE DE SİSTEMATİK ŞİDDET UYGULUYORMUŞ 

Olay ortaya çıktıktan sonra polise verilen ifade de N.K.’nın eşi D.K.’ya sürekli şiddet uyguladığı, torunlarına da defalarca cinsel istismarda bulunduğu ancak D.K’nın ve torunların korktukları için şikayetçi olmadıkları ortaya çıktı. Çocukların cinsel istismara uğradığını söylemesinden sonra soruşturma başlatılırken şüpheli dede N.K. gözaltına alındı. Olayı araştıran polis, G.K. ve D.K.'nın anne ve babasının uzun yıllar önce boşandığını, çocukların da dedelerinin evinde yaşadığını öğrendi. kocasının şiddetine maruz kalan D.K ve torunların ifadelerinin alınmasının ardından şüpheli dede N.K. tutuklandı. 

22.5 YIL HAPİS İSTEMİ

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, şüpheli N.K. hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'eşe karşı kasten yaralamaya teşebbüs' suçlarından 6.5 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, şüphelinin torunlarına küçük yaşlardan beri cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü. 

‘TORUNLARIM CAHİLDİR, UYDURMUŞLAR’

İddianamenin kabulünün ardından tutuklu sanık N.K.'nın yargılaması Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Torunlarının 2004 yılından bu yana kendi evinde kaldığını belirten N.K., "Torunlarım cahildir. Çocuk oldukları için uydurmuş olabilirler. Olay günü evde balkonda yatıyordum. Torunlarım kavga edince onlara kızdım ve birine tokat attım. Torunlarıma kötü davranmıyorum. Eşimle 3 yıldır konuşmuyoruz" dedi. 

MAHKEME KADIN VE ÇOCUKLARIN KORKUSUNU RESMEN GÖRMEDİ!

İstismara maruz kalan çocuklardan D.K. duruşmadaki ifadesinde dedesinin kendisine cinsel istismarda bulunmadığını belirterek, şikayetçi olmadığını söyledi. Diğer çocuk G.K. da dedesinin sinirli bir insan olduğunu belirterek, şikayetçi olmadığını söyledi. 

Sanığın eşi D.K. ise mahkeme heyetine yalvardığını ve bir şey söylemek istemediğini kaydederek, "Şikayetimi geri alıyorum. Mahkemenin vicdanına bırakıyorum. Cinsel istismar olayı ile ilgili ifade vermek istemiyorum. Bu işin hesabını öbür tarafa bıraktım" diye konuştu. 

ÖLÜM VE İSTİSMAR TEHDİDİYLE AYNI EVDE YAŞIYORLAR!

8 ay tutuklu kaldıktan sonra yargılama sürecinde serbest bırakılan N.K., cinsel istismara uğradıklarını söyleyen torunları ve bıçakla saldırdığı eşi ile aynı evde yaşamaya başladı. 

Son celsede kararını açıklayan mahkeme, sanık N.K.'nın 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan beraatına, 'Eşe karşı kasten yaralamaya teşebbüs' suçundan 11 ay 7 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kara leyleklerin Afrika'ya dönüşü başladı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump IŞİD’e karşı zafer ilan edebilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa