MİT'e saldırı girişimi iddiası: Şahıs vurularak öldürüldü

MİT'e saldırı girişimi iddiası: Şahıs vurularak öldürüldü

Mersin'de MİT Bölge Müdürlüğü yakınındaki 50. Yıl Polis Merkezi'ne girmeye çalıştığı ve üzerinde bomba olduğu belirtilen şahıs vurularak öldürüldü.

Mersin'de MİT Bölge Müdürlüğü binası ile yan yana olan 50. Yıl Polis Merkezi'ne girmek isteyen ve 'canlı bomba' saldırısı gerçekleştirmek istediği öne sürülen kişi öldürüldü.

Olay saat 09.30 sıralarında merkez Yenişehir İlçesi 2 Çevre Yolu üzerindeki MİT Bölge Müdürlüğü ile yan yana olan 50. Yıl Polis Merkezi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, cadde üzerindeki 30 yaşlarındaki bir erkek takibe alındı. Kısa süre sonra karakola gelen şüpheli, 'dur' ihtarına karşın durmayınca açılan ateş sonucu öldürüldü.

Karakola 30 metre kala öldürülen şahsın üzerinde bomba olduğu anlaşılınca çevre güvenliği alındı. Bomba uzmanları, ceset üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmasını sürdürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Öte yandan Valilikten konuya dair yapılan açıklama şöyle: "Bugün saat 08.15 sıralarında Yenişehir ilçesi, 50. Yıl Polis Merkezi Amirliği’ne 50 metre mesafede şüpheli hareketlerde bulunan bir erkek şahıs görülmesi üzerine şüpheli şahsa 'dur' ikazında bulunuldu. Ancak 'dur' ikazına uymayarak polis merkezine doğru yürüyerek ilerlemeye devam eden şahıs, omzundan aşağı doğru sallanan kabloya elini atması üzerine vurularak etkisiz hale getirildi."

Öldürülen kişinin Suriyeli olduğu belirtilirken, inceleme başlatıldığı açıklandı. (Mersin/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2017 12:52
www.evrensel.net