AKP'de Tansu Çiller ve Devlet Bahçeli sesleri

AKP'de Tansu Çiller ve Devlet Bahçeli sesleri

AKP'nin seçimde yüzde 51'e ulaşabilmek için başkan yardımcılığına Tansu Çiller ve Devlet Bahçeli gibi isimleri düşündüğü belirtildi.

AKP'nin MYK ve MKYK toplantılarında yürüttüğü tartışmalarda cumhurbaşkanlığı yardımcılığı için eski Başbakan Tansu Çiller ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isimlerinin gündeme geldiği öne sürüldü.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Meral Akşener'in kuracağı yeni sağ partiyi de hesaba katarak AKP tabanını aşan kesimlerden oy alabilmek adına bu formülü düşündüğü belirtildi.

AKP'nin araştırmalarında partinin oy oranının yüzde 46-48 bandında olduğu iddia edilirken bu yüzden cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağı senaryosu üzerinde durulduğu aktarıldı.

Devlet Bahçeli ve Tansu Çiller isimlerinin  kulislerde en çok konuşulan adaylar olduğu belirtilirken Çiller’in son dönemlerde, Cumhurbaşkanlığı’nın programlarına sıkça davet edilmesi de bunun habercisi olarak yorumlanıyor. Haberde "Bu senaryonun en büyük eksiğinin, Kürt oylarının tamamen kaybedilmesi olacağı" yorumunun yapıldığı vurgulanıyor.

1993-1996 arası başbakanlık yapan, eski DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in döneminde çok sayıda faili meçhul cinayet işlenmişti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2017 08:03
www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. zahide s... 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    bence Bahçeli de Çillerde Akp.ye çok yakışır. her ikisi de şu an Akp uygulamalarının birer versiyonu..zaten iktidar da olan onların düşünceleri... Erdoğan ile birlikte muhteşem bir üçlü oluştururlar...aynı ySK.ile seçim yaparlarsa yüzde yüz seçimi kazanırlar..vatandaşın oy vermesine gerek yok zaten ...YSK. sorunu halleder

  2. 0 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    ÇİLLER BENCE AKŞENERİ DESTEKLER...

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.