05 Eylül 2017 17:01
Son Düzenlenme Tarihi: 05 Eylül 2017 22:55

MHP Nazilli İl Başkanı, törende belediye müdürünü darbetti

MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin, Nazilli'nin işgalden kurtuluşunun 95. yıl dönümü etkinliklerine davet edilmeyince belediye müdürüne saldırdı.

MHP Nazilli İl Başkanı, törende belediye müdürünü darbetti

Paylaş

Atdın'ın Nazilli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü etkinliklerinde, MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin'e yer ayrılmaması kavgaya neden oldu. Zefer Keskin'in, Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir'e yumruk ve tekme atarak saldırdı. Baygınlık geçiren Demir, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Nazilli'nin işgalden kurtuluşunun yıl dönümü törenleri, bugün saat 08.00'da top atışlarıyla başladı. İstasyon Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde başlayan törende, Kaymakam İbrahim Küçük tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Kaymakam İbrahim Küçük, Belediye Başkanı MHP'li Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Balcı, İlçe Garnizon Komutanı İlçe Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Samet Demet, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yalçın Gürenci, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamın Daşdemir, Nazilli Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş ve gaziler ile resmi kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İstasyon Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk konulması ve konuşmaların ardından Nazilli'nin Kurtuluş Savaşı Kahramanları Demirci Mehmet Efe ve Hacı Süleyman Efendi ile birlikte Nazillili Şehitler ve Gaziler, Nazilli Eğriboyun Mezarlığındaki mezarları başında anıldı.

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ DARBEDİLDİ

Nazilli Belediyesi hizmet binası önündeki törende MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin'e yer ayrılmaması olaya neden oldu. MHP Nazilli İlçe yöneticilerinden bir grup, protokolde teşkilat başkanlarına yer ayrılmadığı için Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir'i çağırarak konuşmak istedi. Tören sırasında gelmek istemeyen Fatih Demir, MHP Nazilli İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin ısrarlı çağrısı üzerine belediye binasına gitti.

MHP'liler de peşinden giderken, çıkan sözlü tartışmanın ardından MHP İlçe Başkanı Keskin, Fatih Demir'e tekme ve yumrukla saldırdı. Saldırı, gazeteciler tarafından görüntülenirken, Fatih Demir, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

GAZETİCİLERE ÖLÜM TEHDİDİ

MHP İlçe Başkanı Zafer Keskin'in, olayı görüntüleyen basın mensuplarına "Haber çıkarsa önce aklınızı, sonra canınızı alırım" dediği duyuldu. Bu sırada çevredekiler müdahale ederek olayların daha da büyümesini engelledi.

MHP İlçe Başkanı Zafer Keskin ile belediye yetkililerinin gazetecilere karşı tutumunu protesto için basın mensupları tören alanını terk etti.

Yaşanan olayın ardında bugün akşam saatlerinde Aydın Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu Başkanı (AGC) Semra Şener, yazılı basın açıklaması yaptı. Basına yapılan saldırının kabul edilemeyeceğini belirtilen açıklama şöyle:

"24 saat içerisinde Aydın'da basın mensuplarının maruz kaldığı tehdit ve kötü muamele, kelimelerle anlatılmayacak dereceye ulaşmıştır. Bu düşündürücü ve üzücüdür. Nazilli kurtuluş günü etkinlikleri sırasında Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir'in protokol krizi bahane edilerek darp edilmesi, ardından da olayı görüntüleyen gazetecilerin tehdit edilmesi kabul edilebilir bir tavır ve davranış değildir. MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin, olaydan sonra gazetecilerden özür dileyip helallik istese de bu yaptığını unutturmaz. Yaşanan olayın dünyanın her yerinde haber değeri vardır ve gazeteciler de görevlerini yapmışlardır. Türkiye'nin en köklü partilerinden olan Milliyetçi Hareket Partisinin milli ve manevi değerlerimize olan bağlılığına büyük zarar veren bu ve bunun gibi olaylar, siyaset kurumunu da yıpratmaktadır. Her ikisi de kamu adına görev yapan politikacılar ve basın mensuplarının bu tür talihsiz olaylarla anılması Türk siyaseti adına da kabul edilebilir değildir. Aydın Gazeteciler Cemiyeti olarak, herkesi görevini kendi sınırları içerisinde yapması konusunda uyardığımızı, bugün yaşanan olayın bir daha tekrarlanmaması konusunun da ısrarla takipçisi olacağımızı hatırlatırız. Öncelikle protokol krizi bahane edilerek darp edilen Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir'e ve olay sorası görevini yapan gazeteci meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Gazetecilik, hiç kimsenin tehdit ve şantajlarına boyun eğmeyecek kadar şerefli bir meslektir." (Aydın/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yozgat’ta bir köyün bayram geleneği: Yağlı çörek

SONRAKİ HABER

Two scientific opinions on the Peace Academics trials

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa