05 Eylül 2017 16:27

Hastane 1,5 yılda bitecek dediler 3,5 yılda bitiremediler

CHP'li Ömer Fethi Gürer, yapımı adeta yılan hikayesine dönen Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatının hâlâ bitirilmemesine tepki gösterdi.

Hastane 1,5 yılda bitecek dediler 3,5 yılda bitiremediler

Paylaş

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulukışla ilçesinde yapımına 3.5 yıl önce başlanan ve 550 gün içinde bitirilmesi planlanan devlet hastanesi inşaatının halen tamamlanamamış olmasından dolayı ilçe halkının büyük mağduriyet yaşadığını söyledi. 

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, adeta yılan hikayesine dönen Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatının hâlâ bitirilmemesine tepki gösterdi. 

Gürer, “2014 yılının mayıs ayında yapımına başlanan ve 2015 yılının sonunda tamamlanması planlanan 30 Yataklı Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatı, 2017 yılının eylül ayına gelmiş olmamıza rağmen halen bitirilemedi.” derken “Halk Eğitim Merkezinin eski binasında derme -çatma bir şekilde 3.5 yıldır sağlık hizmeti vermeye çalışan hastane personeli de en az tedavi olmak için hastaneye gelen vatandaşlar kadar mağduriyet yaşıyor. Halk, tedavi olabilmek için çoğu zaman Ereğli, Bor ve Niğde’deki hastanelere gitmek zorunda kalıyor” ifadelerini kullandı.

‘HALK MAĞDUR OLDU’

Aylardır açılacak denen ancak çalışmaları bir türlü bitmeyen Ulukışla Hastanesini CHP İlçe Başkanı Birol Önder ile yerinde gören CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’de sadece Ulukışla Devlet Hastanesinin değil, benzer bazı yatırımların da süresi içinde tamamlanamadığını belirterek, “Niğde’de yapımına başlanan birçok inşaat süresi içinde tamamlanmıyor. AKP hükümetleri Niğde iline yeterli desteği vermediği gibi yapımına başlanan işleri de aylarca uzatıyor. AKP kanadından açıldı açılacak deniyor fakat bir türlü sonuç gelmiyor. Aylardır açılacak denen ancak çalışmaları bitirilemeyen Ulukışla Hastanesinin bu yılbaşında açılacağı söyleniyordu. Artık hastane bitsin ve vatandaşın mağduriyeti sona ersin” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

HDP, AYM önünde vicdan ve adalet nöbetine başlıyor

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa