05 Eylül 2017 12:59

Gümüşlük Festivali, Gülsin Onay ile sona erdi  

Bodrum'da Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Piyanist Gülsin Onay'ın konseriyle sona erdi.

Gümüşlük Festivali, Gülsin Onay ile sona erdi  

Paylaş

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay'ın 2 bin 500 yıllık tarihi antik taş ocağında verdiği konserle sona erdi.

Bodrum'da 26 Temmuz - 4 Eylül arasında gerçekleştirilen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bodrumlu müzikseverlerin 6 hafta boyunca ilgi odağı oldu. Festivali yaklaşık 12 bin sanatsever izledi. Liba Laboratuvarları sponsorluğunda gerçekleşen ve çok sayıda klasik müzikseverin katıldığı kapanış konserinde; Piyanist Gülsin Onay, daha önce hiç seslendirmediği eserlere yer verdi. Johann Sebastian Bach, Van Beethoven ve George Enescu'nun birer eserini seslendiren dünyaca ünlü piyanist, Franz Liszt'ten ise iki eserle festival sahnesinde yer aldı.

Taşta ve suda/kumda konseptleri altında klasiğin yanı sıra birçok farklı müzik türünü de içinde barından festivalin bu yıl son konuğu olan piyanist Gülsin Onay, bayramın son gününde verdiği konserle dinleyenlerini bir kez daha kendine hayran bıraktı. Tarihi mekanı tamamen dolduran klasik müzikseverlere keyifli bir gece yaşatan Onay, konserin sonunda uzun süre ayakta alkışlandı. (Muğla/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Okul bahçesinde servisçi çatışması: 1 ölü

SONRAKİ HABER

Kanguru faresi görüntülendi haberleri gerçeği yansıtmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa