05 Eylül 2017 11:36

Putin: Suriye'de durum hükümetin yararına değişiyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, IŞİD, El Nusra ve diğer cihatçı gruplar tamamen silinmese de Suriye'de durumun hükümet yararını değiştiğini söyledi.

Putin: Suriye'de durum hükümetin yararına değişiyor

Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de durumun Suriye hükümet birliklerinin yararına değiştiğini, fakat cihatçı çetelerin sonunun geldiğini söylemek için 'erken' olduğunu belirtti.

Vladimir Putin, BRICS zirvesi sonucunda yaptığı açıklamada, "Suriye'de durum hükümet birliklerinin yararına değişiyor. Hükümet birlikleri tarafından kontrol edilen alanlar son 1-2 yıl içerisinde kat kat arttı ve bu süreç hızla gelişiyor" ifadesini kullandı.

IŞİD, El Nusra ve diğer cihatçı grupların tamamen yok olduğunu söyleyemeyeceklerini belirten Putin, "Henüz bunu söylemek için erken, fakat Suriye'de durum kökten değişiyor" dedi.

Putin açıklamasına şöyle devam etti:

"Teröristlerin yok edilmesinin ardından Suriye'de ateşkes rejiminin ve çatışmasızlık alanlarının güçlendirilmesi ve siyasi sürecin başlaması önemli bir adım olacak. Bu çok büyük bir çalışma, uluslararası birliklerin yardımı olmadan Suriye hükümetinin önündeki görevleri çözmesi çok zor." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Adalet Kurultayı'nda tutuklu gazeteciler raporu hazırlandı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump IŞİD’e karşı zafer ilan edebilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa