04 Eylül 2017 21:10

İtalyan mafya babası Rocco Morabito Uruguay'da yakalandı

İtalya'nın en çok aranan mafya babalarından Rocco Morabito, kızını kendi soyadıyla okula kaydettirmesi sonucu Uruguay'da yakalandı.

İtalyan mafya babası Rocco Morabito Uruguay'da yakalandı

Paylaş

Uruguay İçişleri Bakanlığı, 1994'ten bu yana uyuşturucu kaçakçılığı ve mafya faaliyetleri nedeniyle aranan Morabito'nun, başkent Montevideo'daki bir otelde yakalandığını açıkladı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre 11 yıldır sahil beldesi Punta del Este'de yaşayan Morabito'nun, kızını kendi soyadıyla okula kaydettirdikten sonra fark edildiği belirtildi. Soruşturmanın altı aydır sürdüğünü belirten Uruguay polisi, Morabito'nun sahte Brezilya pasaportu kullanarak Uruguay'da yaşadığını açıkladı.

Morabito ve eşini tutuklayan polis, Morabito'ya ait bir tabanca, 13 cep telefonu, 12 banka kartı, iki araba, bir Portekiz pasaportu, mücevherler ve çek defterleri ele geçirdi.

Yetkililer, Morabito'nun Uruguay'da sahte kimlik kullandığı gerekçesiyle tutuklanacağını ifade etti.

1993'te Brezilya'dan yüzlerce kilo kokain getirmeye çalıştığı iddia edilen Rocco Morabito, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığına yapan bir suç örgütüne ait olmakla suçlanıyor ve 1994'ten beri aranıyordu. Rocco Morabito, Güney Amerika'dan İtalya'nın moda başkenti Milano'ya uyuşturucu kaçakçılığı yapması nedeniyle "Milano Kokain Kralı" olarak biliniyordu.

1994'te cezaevinden firar eden Morabito, o tarihten bu yana kaçaktı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Meksika'da 3 ton sentetik uyuşturucu ele geçirildi

SONRAKİ HABER

Genç kadını öldürüp evi ateşe verdiler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa