04 Eylül 2017 15:29

Bakan Fakıbaba: Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarım arazilerinde betonlaşmaya izin vermeyeceklerini iddia etti.

Bakan Fakıbaba: Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın

Paylaş

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, usulsüz fatura ile destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyarıp, "Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Urfa’da Güneydoğu Anadolu Projesi Tarım Araştırma Eğitim Merkezi'nde (GAPTEM) toplantı yaptı. Fakıbaba Urfa’da son zamanlarda tarım arazilerinde hızla yükselen beton yapılara geçit vermeyeceklerini iddia ederek, “Burada toprak koruma kurulu kurulmuş ve başkanı da sayın valimizdir. Bundan sonra çok samimi olarak söylüyorum. Belediye başkanlığından beni tanırlar, tarım arazisine bina yapmayın. Boşuna masraf etmeyin. Neye mal olursa olsun yıkılacaktır. Toprak Kurulu ciddi bir şekilde çalışacaktır. Yine bu projelerde kadınlarımıza da ağırlık vereceğiz" diye konuştu.

Fakıbaba, usulsüz ve sahte faturayla destek alanları da uyarıp şöyle konuştu:

“Bizim için üreten adam önemlidir. Tapu sahibi İstanbul’da başka bir işle uğraşıyor. Ama ben gübre, mazot primlerini tapu sahibine veriyorum. Halbuki tarlayı işleten farklı bir insan, bundan niye vazgeçildi. Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım. Fatura yolsuzluğu yapsın, onun cezasının ne olduğunu sayın valim ona gösterecektir. Onun için yolsuzluk yok kardeşim. Biz üreticiye vereceğiz. Eğer yolsuzluk yapan beş, on kuruşa aldanan ve sahte bir firmadan fatura alan insanda suçludur, o sahte faturayı veren şebekede suçludur. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız." (Şanlıurfa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

'Atina'da 80'den fazla resmi olmayan cami gözetim altında'

SONRAKİ HABER

Alkol ve madde bağımlılığı tedavisi görenlerin sayısı yüzde 2200 arttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa