04 Eylül 2017 14:55

Gözaltına alınan 2 Alman vatandaşından 1'i serbest bırakıldı

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Antalya Havalimanı'nda gözaltına alınan 2 Almanya vatandaşından 1'inin serbest bırakıldığını duyurdu.

Gözaltına alınan 2 Alman vatandaşından 1'i serbest bırakıldı

Paylaş

Almanya Dışişleri Bakanlığı 31 Ağustos perşembe günü Antalya Havalimanı'nda gözaltına alınan iki Alman vatandaşından birinin bugün serbest bırakıldığını duyurdu. Bakanlık sözcüsü, serbest bırakılan kişinin avukatının federal hükümete bu konuda bilgi verdiğini söyledi. Bakanlığın bu bilgileri şu anda incelemekte olduğu duyuruldu.

DW Türkçe'nin aktardığına göre geçen hafta gözaltına alınan ikinci kişinin ise hâlâ cezaevinde bulunduğu, bu kişi ile Alman diplomatların ilişkiye geçmelerine hâlâ izin verilmediği belirtildi.

Alman medyasında gözaltına alınan iki kişinin, Türk asıllı evli bir çift olduğu ve Fethullah Gülen yapılanmasına üye olmakla suçlandığı bilgileri yer almıştı.

Böylece Türkiye'de siyasi sebeplerden ötürü tutuklu bulunan Alman vatandaşı sayısı 11'e indi. Alman Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine göre şu anda Türkiye'deki cezaevlerinde toplam 54 Alman vatandaşı tutuklu bulunuyor. Bunlar arasında Die Welt gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel, insan hakları aktivisti Peter Steudtner ile çevirmen Meşale Tolu da var. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Şırnak’ta 3 çocuğa cinsel istismarda bulunan kişi tutuklandı

SONRAKİ HABER

Google'ın doodle yaptığı "Timsah avcısı" Steve Irwin kimdir?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa