04 Eylül 2017 12:31
Son Düzenlenme Tarihi: 04 Eylül 2017 12:40

19 büyükbaş hayvan bir gecede öldü

Konya'da 19 büyükbaş hayvan, belirlenemeyen nedenden yaşamını yitirdi. Hayvanların, ölüm nedeninin belirlenmesi için yedikleri gıdadan numune alındı.

19 büyükbaş hayvan bir gecede öldü

Paylaş

Konya'da besicilik yapan Halil Uğur'un 19 büyükbaş hayvan, belirlenemeyen nedenle yaşamını yitirdi. Uğur, durumu daha sonra polise bildirdi. Yaklaşık 200 bin lira değerindeki hayvanların ölüm nedenini tespit etmek için Tarım İl Müdürlüğü yetkililerince hayvanlardan, yedikleri yonca ve içtikleri sudan numuneler alındı.

Olay, merkez Meram İlçesi Yaylapınar Uhud Mahallesi Erdemsu Sokak'ta meydana geldi. Besicilik yapan Halil Uğur, sabah hayvanlarına bakmak için ahıra gitti. Kapıyı açtığında 19 büyükbaş hayvanınölüsüyle karşılaştı. Ahırın içerisinde ve arka bölümündeki bahçede yerde yatan hayvanları görünce şaşıran Uğur, hayvanlarının birileri tarafından zehirlendiğini düşünerek durumu polise bildirdi. Olay yerinde araştırma yapan polis, hayvanların yediği yoncadan zehirlenmiş olabileceği ihtimali üzerine Tarım İl Müdürlüğü yetkililerini çağırdı. Görevliler neden öldüğünü tespit edebilmek için hayvanlardan, yedikleri yonca ve içtikleri sudan numune aldı.

Zararının yaklaşık 200 bin lira olduğunu belirten Halil Uğur, "Akşam hayvanları yemledikten sonra ahırın hemen yanındaki evime gitmiştim. Sabah geldiğimde hepsini ölü görünce şaştım kaldım. Hemen polise haber verdim. Akşam hayvanların önüne attığımız ottan şüpheleniyoruz. 200 bin lira zararımız var. Ölen hayvanları içinde hamile olan hayvanlarımız da vardı" dedi. (Konya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kadıköy’de ‘Plak Günleri’ başlıyor  

SONRAKİ HABER

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa