03 Eylül 2017 12:31

Cinayet kurbanı genç kadının cenazesi memleketine gönderildi

Dün cinayete kurban giden 30 yaşındaki Alime Demirdağ'ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından ailesine verildi.

Cinayet kurbanı genç kadının cenazesi memleketine gönderildi

Paylaş

Eşi Kenan Demirdağ tarafından dün evde bıçakla öldürülen 30 yaşındaki Alime Demirdağ'ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Genç kadının cenazesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracıyla Sındırgı’ya gönderildi. Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu önünde toplanan Demirdağ'ın mesai arkadaşları, genç kadının bayram tatili nedeniyle gittiği memleketi Balıkesir'den dün geldiğini söyledi.

EŞİ DÜN OTOGARDAN ALMIŞ

Demirdağ'ın iş arkadaşı Şahabettin Atalay, genç kadının dün işbaşı yapması gerektiğini belirterek, “Kocası dün onu otogardan aldı. Barışmak bahanesiyle eve götürdü ve katletti. Daha önceden sığınma evinde de kalmıştı. Eşiyle telefonla ara sıra konuşuyordu. Bazen telefonlarına cevap vermiyordu" diye konuştu.

‘İŞKENCEDEN ŞİKAYETÇİYDİ’

Demirdağ'ın başka bir mesai arkadaşı Gıyasettin Tahtacı ise “Eşiyle sürekli kavga yapıyordu. İşyerinde durmadan ağlıyordu. Eşinin kendisini dövmesinden, işkence etmesinden şikayetçiydi” dedi.

‘GÖREV DEFTERİNE VEFAT YAZAMADIK’

Genç kadının yakınlarına destek vermek amacıyla Adli Tıp Kurumu önüne gelen Demirdağ'ın işyerindeki şefi Hayri Bostancı, “İki gün önce ben zaten rahmetliyi uyarmıştım. Eşiyle karşı karşıya gelmemesini söylemiştim. Bir ay önce aralarında bıçaklama olayı olmuştu. 'O rahat durmaz, sana zarar verir' diye uyarmıştım. Feci bir şekilde katledildi. Dün bir saat geç kalacağını söyledi. Daha sonra bu olay oldu. Bugün de izinli olarak kaydettik. İşyerindeki görev defterine vefat ettiğini yazamadık” şeklinde konuştu.

KATİL KOCA TUTUKLANDI

Öte yandan katil koca Kenan Demirdağ, çıkarıldığı Bakırköy Adalet Sarayı'nda tutuklandı ve cezaevine konuldu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Atık toplayan çocukların neşeli molası

SONRAKİ HABER

Görevden uzaklaştırılan ilahiyatçı Kılıç: Mücadelemiz devam edecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa