Oğan: Kurultay ertelenirse MHP kapatılır

Oğan: Kurultay ertelenirse MHP kapatılır

MHP'den ihraç edilen isimlerden, Sinan Oğan, Mart 2018'deki kurultayın ertelenmesi halinde partinin kapatılabileceğini söyledi.

MHP’den ihraç edilen muhaliflerden Sinan Oğan, Mart 2018’de yapılacağı ilan edilen kurultayın ertelenmesi halinde partinin kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye muhalif Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın gibi isimlerle birlikte toplamayı denedikleri olağanüstü kurultayın yargı eliyle engellendiğini dile getiren Oğan, Siyasi Partiler Kanunu ve parti tüzüğüne göre iki yılda bir olağan kurultay yapılması gerektiğini hatırlattı.

Amerika’nın Sesi’ne konuşan Oğan, ihraç edilen bir başka isim Meral Akşener’in liderliğinde kurulacak yeni partiye katılmama gerekçesini şöyle açıkladı: “MHP’den ihraç edildiğimde AKP ve CHP’den teklifler gelmişti, ‘hayır’ demiştim. Geçmişteki teklifleri reddetme gerekçem neyse şimdi de yeni partide olmama gerekçem aynı. Herhangi bir partide siyaset yapmak için siyasete girmedim. Siyaseti MHP’de sürdürme kararındayız. MHP’ye bir siyasi partiden fazla anlam yüklüyoruz, MHP bir dava partisi ve bu dava, ülkü uğruna binlerce şehidimiz var. Ben hadiseye böyle bakıyorum ve MHP’yi terk etmeyi düşünmüyorum. MHP genel merkezi beni ikinci kez ihraç etmiş olsa da kapıdan kovsalar bacadan gireceğiz.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER MHPSinan Oğan