01 Eylül 2017 11:59
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Eylül 2017 12:35

İmam hatibe kaydolan çocuklara aylık 250 TL burs verilecek

İzmir’de Hilal Mahallesi Muhtarlığı pankart asarak imam hatip ortaokuluna kaydolan her çocuğa 250 TL burs verileceğini duyurdu.

İmam hatibe kaydolan çocuklara aylık 250 TL burs verilecek

Paylaş

İzmir’in Konak ilçesindeki Hilal Mahallesi Muhtarlığı, pankart asarak Şehit Astsubay Bülent Aydın İmam Hatip Ortaokulu’na bu yıldan itibaren kayıt yaptıran her çocuğa aylık 250 TL burs verileceğini duyurdu.  Burs almak isteyenlerin muhtarlığa müracaat etmelerini istedi.

BirGün'ün haberine göre; İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Şehit Astsubay Bülent Aydın İmam Hatip Ortaokulu’na yönelik bu çalışmayı Hilal Mahallesi Muhtarlığı üstlendi. Muhtarlık, mahallenin her yerine astığı afişlerle ailelerin çocuklarını Şehit Astsubay Bülent Aydın İmam Hatip Ortaokulu’na kayıt ettirmesini isteyerek, “Şehit Astsubay Bülent Aydın Ortaokulu açıldı. Okula yazılan her çocuğa aylık 250 TL burs verilecektir. 5’inci, 6’ncı ve 7’inci sınıflara çocuklarını yazdırmak isteyen aileler, mahalle muhtarlığına müracaat edebilir” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN

İmam hatip ortaokullarına sağlanan burs imkânı sadece Şehit Astsubay Bülent Aydın İmam Hatip Ortaokulu ile sınırlı kalmadı. Edinilen bilgilere göre, İzmir’in çeşitli semtlerinde bulunan farklı okullarda da aynı uygulama hayata geçirildi. İmam hatipli öğrencilere sağlanan bursların Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kaynaklı protokolü imzalayan dini vakıflar üzerinden karşılandığı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Mahalle muhtarı, hangi sınıf düzeyinde olursa olsun kayıt yaptıran her öğrenciye 250 lira burs verileceğini belirtti. Muhtar, MEB’den talepte bulundukları takdirde, muhtarlıklar üzerinden imam hatip ortaokulu öğrencilerine burs imkânı sağlanacağını da kaydetti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Harvey Kasırgası'nda ölü sayısı 44'e yükseldi

SONRAKİ HABER

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı ile basın toplantısında konuştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa