Semih Özakça'dan bayram mesajı

Semih Özakça'dan bayram mesajı

KHK ile ihraç edildiği işine geri dönme talebiyle başlattığı açlık grevini sürdüren Semih Özakça tutuklu bulunduğu cezaevinden bayram mesajı gönderdi.

Tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevleri 177. gününde. Kurban Bayramı arefesinde cezaevinden mesaj paylaşan Semih Özakça, “OHAL koşullarında direnmenin, direnişi büyütmenin onuruyla bayramınızı kutluyor; özgür gelecek günlerin zafer coşkusuyla sıkıca kucaklıyorum.” dedi.

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lerle işlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle 177 gün önce Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevine başlamıştı.

Daha sonraki süreçte tutuklanarak cezaevine gönderilen Gülmen ve Özakça, açlık grevini 177 gündür cezaevinde sürdürüyor.

Kurban Bayramı öncesinde mesaj gönderen Semih Özakça, mesajında “Bir bayramı daha direnişimizin coşkusuyla hapishane hücrelerinde karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özakça’nın cezaevinden gönderdiği mesaj şöyle:

"Bir bayramı daha direnişimizin coşkusuyla hapishane hücrelerinde karşılıyoruz. Umudun yok edilmeye çalışıldığı günlerde açlığımızla umudu büyütüyor; zafere, her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz.

OHAL koşullarında direnmenin, direnişi büyütmenin onuruyla bayramınızı kutluyor; özgür gelecek günlerin zafer coşkusuyla sıkıca kucaklıyorum.

Dirençle ve Umutla 
Kendinize Has Bakın
Semih"

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Eylül 2017 03:25
www.evrensel.net