01 Eylül 2017 03:13

Semih Özakça'dan bayram mesajı

KHK ile ihraç edildiği işine geri dönme talebiyle başlattığı açlık grevini sürdüren Semih Özakça tutuklu bulunduğu cezaevinden bayram mesajı gönderdi.

Semih Özakça'dan bayram mesajı

Paylaş

Tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevleri 177. gününde. Kurban Bayramı arefesinde cezaevinden mesaj paylaşan Semih Özakça, “OHAL koşullarında direnmenin, direnişi büyütmenin onuruyla bayramınızı kutluyor; özgür gelecek günlerin zafer coşkusuyla sıkıca kucaklıyorum.” dedi.

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lerle işlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle 177 gün önce Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevine başlamıştı.

Daha sonraki süreçte tutuklanarak cezaevine gönderilen Gülmen ve Özakça, açlık grevini 177 gündür cezaevinde sürdürüyor.

Kurban Bayramı öncesinde mesaj gönderen Semih Özakça, mesajında “Bir bayramı daha direnişimizin coşkusuyla hapishane hücrelerinde karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özakça’nın cezaevinden gönderdiği mesaj şöyle:

"Bir bayramı daha direnişimizin coşkusuyla hapishane hücrelerinde karşılıyoruz. Umudun yok edilmeye çalışıldığı günlerde açlığımızla umudu büyütüyor; zafere, her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz.

OHAL koşullarında direnmenin, direnişi büyütmenin onuruyla bayramınızı kutluyor; özgür gelecek günlerin zafer coşkusuyla sıkıca kucaklıyorum.

Dirençle ve Umutla 
Kendinize Has Bakın
Semih"

ÖNCEKİ HABER

Zabıtaya isyan: 'Benim çocuklarım doymasın mı?'

SONRAKİ HABER

Kanguru faresi görüntülendi haberleri gerçeği yansıtmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa