31 Ağustos 2017 17:32

Amed Şehir Tiyatrosu Avrupa turnesinde

Amed Şehir Tiyatrosu, Qırıx ve Dawiya Dawî oyunlarıyla Avrupa’nın 4 ülkesinde gerçekleştireceği bir turneyle tiyatroseverlerle buluşacak.

Amed Şehir Tiyatrosu Avrupa turnesinde

Paylaş

Amed Şehir Tiyatrosu oyuncularından Berfin Emektar, kayyımdan sonra kapatılan tiyatrolarının ardından bu yılın şubat ayında Amed Şehir Tiyatrosunu kurduklarını belirterek, şimdiye kadar Qırıx oyunu ile birlikte iki çocuk olmak üzere 4 oyun çıkardıklarını ve yeni sezon için de iki oyun üzerinde çalıştıklarını söyledi. ANF’ye konuşan Berfin Emektar, kayyım ile birlikte diğer sanat dalları gibi tiyatronun da büyük darbe aldığını belirterek, “Ancak biz bütün bu baskılara rağmen çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Daha önce olduğu gibi her hafta cuma, cumartesi ve pazar perde açan bir özel bir tiyatro olarak çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu.

Emektar, şunları kaydetti: “1 Eylül ile 20 Eylül arası Avrupa turnesinde olacağız. Berlin, Hamburg, Dortmund, Essen, Köln, Paris, Marsilya, Amsterdam ve Liege gösterimleri olacak. Yaklaşık 10 gösteri olacak. Biz Avrupa’daki seyirci ve halkımız ile buluşmak istiyoruz. Bu turnenin en büyük amacı da budur. Qirix dışında Dawiya Dawî isimli bir oyunumuz daha var. Bu turnede onu da oynayacağız. İki oyun arka arkaya oynanacak. Avrupa’daki bütün halkımızı tiyatroya ve bizi izlemeye bekliyoruz” çağrısında bulundu. (DİYARBAKIR)

ÖNCEKİ HABER

Tanrıkulu sürgün edilen eğitimcileri ziyaret etti

SONRAKİ HABER

PSAKD, yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa