31 Ağustos 2017 15:45

Moskova’da saldırı planlayan 2 IŞİD’li yakalandı 

Rusya Federal Güvenlik Servisi eğitim-öğretim yılının ilk günü olan yarın saldırı planlayan 2 kişiyi yakalandığını açıkladı.

Moskova’da saldırı planlayan 2 IŞİD’li yakalandı 

Paylaş

Sputnik’in haberine göre, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) eğitim-öğretim yılının ilk günü olan yarın, Moskova’da terör saldırısı gerçekleştirmeyi planlayan 2 IŞİD militanını gözaltına aldı.

FSB’den yapılan açıklamada “FSB, Moskova ve Moskova bölgesinde Orta Asya asıllı 2 göçmenin suç nitelikli eylemlerini önledi. Yakalanan kişiler 1 Eylül’de kalabalığın yoğun olduğu bölgelerde terör saldırıları gerçekleştirmeyi planlıyordu” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada “İkinci teröristin yaşadığı yerde ise yüklü miktarda patlayıcı ve patlayıcı üretiminde kullanılan malzemeler bulundu. İntihar saldırısı gerçekleştirmeyi planladığını itiraf etti” ifadelerine de yer verildi.

Açıklamaya göre, militanların IŞİD’in saldırılarını gerçekleştirmeye yönelik üst düzey militanlarla temasları da saptandı: “Yakalanan militanlardan biri 'Bilgi Günü'nden (eğitim-öğretim yılının başladığı 1 Eylül) bir gün önce internette IŞİD üyelerine yönelik mesaj içeren bir video yükledi. Videoda, IŞİD’in sadakat yeminini etti. Telefonunda da üst düzey militanlarla temasları ve suça yönelik talimatlar görüldü.” (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da maç nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar

SONRAKİ HABER

‘Sanayi üretimi geriliyor, işsizlik tırmanıyor’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa