31 Ağustos 2017 10:20

Mumbai'de bina çöktü: 33 ölü

Hindistan'ın Mumbai kentinde 117 yıllık bina çöktü, 33 kişi yaşamını yitirdi. 12 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Mumbai'de bina çöktü: 33 ölü

Paylaş

Hindistan'ın en büyük kenti Mumbai'de 117 yıllık bir binanın çökmesi sonucu 33 kişi yaşamını yitirdi.

Yapılaşmanın ve nüfusun sık olduğu Bhendi Bazaar bölgesindeki 3 katlı bina güçlü yağışların sele neden olması sonucu yıkıldı. Binanın bölgedeki kentsel dönüşüm projesi kapsamında emniyetsiz olarak tanımlandığı belirtildi.

Perşembe sabahı yaşanan olay sonrası kurtarma çalışmaları devam ederken cuma sabahı itibariyle 33 kişi enkaz altından cansız çıkarıldı. Ölenlerden 22'sinin erkek, 8'inin kadın, 3'ünün ise çocuk olduğu açıklandı. Yaralı kurtarılan 12 kişi hastanede tedavi görüyor.

Kentte selde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 10.

Haziran-Eylül arası etkili olan Muson yağmurları ve fırtına, Hindistan'la birlikte Nepal ve Bangladeş'i de etkisi altına aldı.

SON YILLARIN EN ACI BARINMA TRAJEDİSİ

Hindistan'da bir kez daha sağlıksız yapılaşma ve yoksulluğun gözler önüne serilmesine neden olan olay son yılların en acı "barınma trajedisi" olarak tanımlanıyor. 2013'te Mumbai'de bir binanın çökmesi sonucu 60 kişi hayatını kaybetmişti. Temmuz ayında yine Mumbai'de çöken 4 katlı bir binada 17 kişi hayatını kaybetmişti.

MUSON MEVSİMİNİN BİLANÇOSU: 1200 ÖLÜ

Bu yılki Muson mevsiminde şu ana kadar Hindistan, Nepal ve Bangladeş'te bin 200 kişi yoğun yağışa bağlı olarak yaşamını yitirdi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Süper Lig'de derbilerin tarihleri belli oldu

SONRAKİ HABER

Gürsel Tekin: Askeri alanlar neden halka açılmıyor da ranta açılıyor?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa