30 Ağustos 2017 21:23

Erdoğan: Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak aynısı yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos resepsiyonunda konuştu.

Erdoğan: Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak aynısı yapacağız

Paylaş

Erdoğan, 30 Ağustos’un 95. yıl dönümünde resepsiyonda yaptığı konuşmada Fırat Kalkanı Harekatı’nı hatırlatarak “Aynısını yapmaya hazırız” dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca “Özellikle Suriye ve Irak’ta milletimizin geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda geri adım atmayacağız” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları: 

"En son 15 Temmuz’da sokaklara dökülen kardeşlerimizle bu hakikati görme şansı bulduk. Terör örgütleri hain emellerine ulaşamayacak. Bağımsızlık bizim milletimizin karakteridir. Ya istiklal ya ölüm özgürce yaşama irademizin beyanıdır. Bugün yoğun bir mücadele veriyoruz. Sadece kendi menfaatlerimiz için önümüze geçen her şeyi ezip geçemeyiz. Arakan’da zulüm gören mazlumları yalnız bırakamayız. Çünkü biz dünyada gördüğümüz kötülükleri düzeltmekle gücümüz yetmezse dilimizle düzeltmekle mükellefiz.

Bugün eğer dünyanın neresine gidersek gidelim Rabbim bizleri başımızı öne eğdirecek hatalardan muhafaza etsin. Bizleri Malazgirt Zaferi gibi 564. yıldönümüne ulaştığımız İstanbul’un fethi gibi ve işte bugün Dumlupınar Zaferi gibi başarılarla yükseltsin.

Özellikle Suriye ve Irak’ta milletimizin geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda geri adım atmayacağız. Bölgedeki her seçenek her an önümüzde. Bölgedeki oyunların asıl yüzünü görüyoruz. Dayatmaları kabul etmiyoruz. Türkiye’yi terör örgütleri üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyenler, ellerinde pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaktır. Müttefiklerimizin silahı, IŞİD’ın elinden çıkıyor. Bumerang gibi bunlar dönüp, zamanı gelecek onları da vuracak.

Biz de buna göre her türlü tedbirimizi aldık, hazır durumdayız. Şunu bilecekler ki, Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak, bu görevi ifa etmenin hazırlığı içerisindeyiz." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Şaban Dişli, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına getirildi

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa