Selahattin Demirtaş’tan Selma Gürkan’a dayanışma mesajı

Selahattin Demirtaş’tan Selma Gürkan’a dayanışma mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan’ın kartına verdiği yanıtta dayanışma mesajı öne çıktı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’ın kendisine bayram dolayısıyla gönderdiği bayram tebrik kartına yanıt verdi. Yanıt mektubunda dayanışma mesajı öne çıktı. 

Demirtaş, Gürkan’a gönderdiği mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Bizler gayet iyiyiz. Moralimizden ve mücadele heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden bizlere güvenen, destek veren halkımıza layık olmaya gayret ediyoruz.

Koşullar biraz daha ağırlaşmış olsa da umudu büyütmek adına özgürlük, demokrasi, eşitlik, adalet ve barış değerini yüceltmek için cezaevinde de siyasi çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız.

Her bir kardeşimizin, yurttaşımızın hak ettiği güven içinde huzurlu bir geleceği yaratacağımızdan hiçbir kuşkumuz yoktur.

Bu inanç ve duygularla size bütün ailene ve dostlarına en sıcak sevgi, selamlarımı iletiyorum.

Aydınlık yarınlarda özgürce görüşebilmek dileğiyle, dostlukla...” (HABER MERKEZİ)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Ağustos 2017 16:16
www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

 1. Hüseyin Özlütaş-MADEN MÜHENDİSİ 12 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  ADALETSİZLİĞE VE İŞKENNCEYE İŞSESİZ KALMA!
  Adalet-eşitlik-kardeşlik ve özgürlük “ ne yana düşer usta”? ? Birkaç sadist adamın ele geçirdiği, bazı söz dinlemez insanlara yapılan zulüm mü? Kültürler arası farktan kaynaklanan bir gerilik mi? Göz korkutmakla sınırlı bir durum mu? Aile bireylerinin birbirlerine uyguladıkları şiddetin adı mı işkence? İşkence hem bunların hiç biridir, hem de bunları ve benzeri davranışları bir yerde toplayan, davranış bütünün adıdır. İşkence, tıpkı faşizm gibi, insana yönelik öteki bütün saldırganlıklar gibi, kâr hırsıyla dünyayı dehşete boğan tekelci kapitalizmin, emek yanlılarına uyguladığı bir şiddet yöntemdir ve hiç sakınmadan söylemek gerekir ki, Kapitalizm var oldukça sömürü var oldukça, işkencede var olacaktır. Kimi zaman düşük yoğunlukta, kimi zamanda bütün toplumu kapsayacak, denli yoğunlukta ve çıldırmış olarak, bizi yöneten devletin de içinde olduğu 30 insan hakları sözleşmesine imza atılmıştır. Bunlara nasıl inanabiliriz? İşkencelerin TABU sayıldığı bir ülkede, ağır bedeller ödemeyi göze almadan ona karşı mücadele etmek çok zordur. 1789’ den beri yaklaşık olarak 2. 5 asır önce) kutsal mı sayılıyor, insan hakları? Üzerinden kaç asır geçmiştir. Bunların şimdi, hiçbir önemi yok. Çünkü insan haklarını GÜVENCE altına almayı amaçlayan sözleşmelerin uygulanmadığı bir yerde, sayısız insanın ölümüne, fiziksel ve akılsal sakatlıklar devam ediyor.

  *KİMLİĞİ BİLİNMEYENLER!
  “ Ne gören var nede duyan
  Kimliği bilinmeyenler
  Karabasan bir düş gibi
  Kimliği bilinmeyenler
  Yo k etiler inceliği
  Aklı kurşuna dizdiler
  Çocukların çığlığında
  Kimliği bilinmeyenler
  Özü özden ayırdılar
  İpeği kozasından
  Kimlikleri ayan beyan
  Kimliği bilinmeyenler”
  SÖYLEYEN-SEVİNÇ ERATALAY
  SÖ Z: ANONİM

 2. murat 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  iyi akşamlar ..Hbarinzi okudukdan sonra Sayın Demirtaş ve Hdp vekiller ve siil toplum örgütleri dayanışma dan önce ohal vs den önce Ülkenin birliği için bir dayanışma içinde olmaları gerekir .....Bir siyasi parti hdp ne sayın Başkan nede diğer yöneticiler ve son yıllarda özelikle son aylarda artan Terör ve katledilen şehit olan sivil asker polis koruyucu ....iş makinaların yakılması sivil araçdan indirilip ağaca bağlanıp yakılan kişinin abisi gece bekçisi vs gibi insanlığın asla kabullenemeyeceği bir olaylarlar karşısında neden sessiz kalıyor Katledilen öğretmen için kuru bir açıklama onuda sayın demirtaş yapdı üstü kapalı göz boyması için ...Halk gerçekleri görecek ....PKK terörö örgütünü deaşı vs. Tüm Terör örgütlerini kınamak ile olmaz özelikle güneydoğuda ki pkk terörö den dolayı BİZAT HDP vekiller öncülük yaparak LANETLEMEK gerek Gerekirse Güneydoğu doğu illerinde ellerimizde Bayraklarımız İstiklal marşımızı okuyarak Halkımız katılımı ile Terörün her türlüsü LANETLENMNELİDİR. ...ancak bu şekilde içimizdeki terörsüt desdekçileri ve Terörüstler iöçimizden atılır .Toluma askeri polsi devlet görevlilerini Hedef gösdermek kimsenin çıkarına olmadığı gibi Ülkemizin halkımız zarar görecektir....Yol yapımında çalışan işciyi şehit etmek makinaların yalılması hizmetin o bölgeye gitmesini engellemek ki Hakkari deki yuksek ova hava alanı 5 yıldır açılmadı açlışı HDP li belediye protesto edip katılmadı ve kepenk kapattı .......Yüce Mevlam içimizdeki tüm Hainleri tez evveleden Kahretsin inşallah aminnn iyi geceler ....Vatan bölünmez Bayrak inmez ezan susumaz Halkımız bölünmez Birdir kardeşdir ...Vatan seever kürt murat hakari selamlar

 3. Hüseyin Özlütaş 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 8  /  Beğenmedim 0

  ŞİİR TADINDA BİR ŞİİR
  SÜRGÜN
  Dar ve küçücük penceremden bakıyordum geleceğe,
  Kaygılı ve hüzünlü!
  Yaşananlara hayret ediyorum.
  Düşler yas tutmuş yarına dair!
  Nesi var bilmiyorum ama gelecek ağlıyordu!
  Hem ağlıyor ve hem de eli kulaklarında,
  Yaralı türküler söylüyordu!
  Gül dallına Baykuş konmuş,
  Tahrik edercesine ve utanmazcasına sırıtıyordu,
  Bağ tarumar, her taraf pislik içinde ve karmakarışık!
  Kurbanın olayım diyor gelecek!
  İşkencelerin çığlığında!
  Tüm turnaların gözleri yaşlı ve
  Çiçekler küskündür simdi!
  Bağırarak zafer ilan ediyor karanlık “ pir us zaferi “ !
  Aydınlığı idam edeceklerini söylüyor karanlık.
  Yine de tutkum sarıp sarmalamış geleceği.
  Sarmaşık misali!
  Daha son söz söylenmedi ama berbatım.
  Devamlı göz hapsinde,
  Sürgün gibiyim!

  30.8.2017
  HÜSEYİN ÖZLÜTAŞ
  Maden Mühendisi

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.