23 Temmuz 2012 13:30

Binlerce mevsimlik işçi susuz ve elektriksiz yaşıyor

BÖLGE illerinden Bursa’ya mevsimlik işçi olarak gelen binlerce kişi, çadır kentte su ve elektrik olmadan yaşıyor.Bursa BDP İl Başkanı Mehmet Dilek ile BDP üye ve yöneticileri, ramazan ayı nedeniyle Yenişehir ilçesindeki mevsimlik işçileri ziyaret etti. Çoğunluğunu Batman, Mardin ve Urfa gibi bölge illerinden gelenler

Binlerce mevsimlik işçi susuz ve elektriksiz yaşıyor
Paylaş

BÖLGE illerinden Bursa’ya mevsimlik işçi olarak gelen binlerce kişi, çadır kentte su ve elektrik olmadan yaşıyor.

Bursa BDP İl Başkanı Mehmet Dilek ile BDP üye ve yöneticileri, ramazan ayı nedeniyle Yenişehir ilçesindeki mevsimlik işçileri ziyaret etti. Çoğunluğunu Batman, Mardin ve Urfa gibi bölge illerinden gelenlerin oluşturduğu 2 bin 500 mevsimlik işçi, çadır kentte yaşayarak para kazanmaya çalışıyor. Çocuklarıyla birlikte çadır kentte yaşayan aileler, günde 14 saat çalışmak zorunda kalıyor. Günlük 20 TL yevmiye ile çalışan işçiler, hijyenik olmayan çadırlarda su ve elektrik olmadan yaşıyor. Yaklaşık 40 derecede çalışan işçiler, su ve elektrik yokluğu nedeniyle büyük zorluklar yaşadıklarını belirtiyor.
BDP Bursa İl Başkanı Mehmet Dilek, işçilerin sorunlarını dinlediklerini ve işçilere kıyafet yardımında bulunduklarını söyledi. İşçilerin tulumbalardan çektikleri suyu hem içme hem de diğer ihtiyaçları için kullandıklarını belirten Dilek, işçilerin sorunlarını kaymakama aktardıklarını ifade etti. Dilek, kaymakamın salı günü su ve elektrik sorununu giderecekleri sözü verdiğini söyledi. (Bursa/DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Urfa Cezaevinde değişen bir şey yok

SONRAKİ HABER

Türkiye’de her 5 çocuktan biri obez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...