30 Ağustos 2017 12:18

Türkiye'nin ilk engelsiz fotoğraf derneği kuruldu

Engellilerin bir araya gelerek kurduğu Engelsiz Fotoğraf Derneği (ENFOD) 15 Eylül’de Ankara'da açılışını gerçekleştirecek. 

Türkiye'nin ilk engelsiz fotoğraf derneği kuruldu

Paylaş

“Fotoğraf yoluyla tüm engellilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak” amacıyla kurulan Engelsiz Fotoğraf Derneği (ENFOD), 15 Eylül günü Ankara-Çankaya Büklüm Sokak Eti Apartmanı'ndaki binalarında açılış yapacak. Saat 19.30'da gerçekleşecek açılışa, fotoğrafa gönül veren herkesin katılması bekleniyor. 

Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren dernek, kuruluş hikayeleri şöyle anlatılıyor: “İçimizden bazı arkadaşlarımız, uzun yıllardan beri, engelli çocuklarla gönüllü fotoğraf çalışmaları yapmaktalar. Fotoğraf, o çocukların yaşama bağlanmasında oldukça önemli bir araç. Engelli çocuklarla birlikte oldukça, onların ve ailelerinin farklı bir dünyaları olduğunu gördük. Bizim yaşadığımız dünyadan oldukça farklı, oldukça zor, oldukça sert. Engelli çocukları tanıdıkça da onların saflığına, yalansız bir dünyada yaşadıklarına, koşulları ne denli zor olursa olsun, yaşama tutunabilmek için bir şeyler yarattıklarına tanık olduk. ENFOD böyle doğdu. Engelli çocuklarla ilgili projeler yapacağız, onlara ve ailelerine kurslar vereceğiz, tüm bunlarla onların yaşamlarına dokunmaya çalışacağız ve asıl olarak da toplumumuzda oldukça eksik olduğuna inandığımız konu için, toplumumuzda engelli bireyler için, farkındalıklar yaratmaya çalışacağız.” (Ankara/EVRENSEL) 

ÖNCEKİ HABER

Piyalepaşa Sahaf Günleri başlıyor

SONRAKİ HABER

Şule Çet’in davası Meclis'te gündeme getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa