BAE: Türkiye ve İran, Suriye'den elini çeksin

BAE: Türkiye ve İran, Suriye'den elini çeksin

BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed el Nahyan, Türkiye ve İran'ın Suriye'ye müdahale etmeye son vermeleri gerektiğini söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zeyid el Nahyan, Türkiye ve İran’ın Suriye’nin egemenliğini zayıflatmaya çalıştığını ve krize müdahale etmeye son vermeleri gerektiğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile düzenlediği basın toplantısında konuşan el Nahyan, "Eğer Türkiye ve İran, aralarındaki tarihi sömürgeci rekabeti devam ettirirse bugün Suriye'de gördüklerimizi yarın başka ülkelerde de görmeye devam edeceğiz" dedi.

El Nahyan ayrıca "Suriye problemi, iç siyasi durumun yanı sıra dış güçlerin müdahale etmesi sonucunda ortaya çıktı, özellikle de İran ve Türkiye Suriye'nin egemenliğini zayıflatmak üzere hareket etti. Bu ülkeler krize müdahale etmeye son vermeli" ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve BAE Dışişleri Bakanı el Nahyan, düzenledikleri basın toplantısında savaşın müzakere yoluyla sonlanması gerektiğinde mutabık kaldıklarını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. Nuri Mingan 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    BAE Dışişleri Bakanı, önce siz adam olun; Arap Dünyasının iç işlerine kimseyi karıştırmayın! Ayrıca; ABD ve Rusya gibi ülkelerin Suriye'de ne işi olduğunu açıklayın önce. Sonra da; eğer Türkiye(Osmanlı), Emperyal amaçlar güden bir ülke olsaydı, 400 senede değil dilinizi, adınızı bile unuturdunuz, bunu da unutmayın!..

  2. Ummet 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Sen kimsin

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.