29 Ağustos 2017 16:06
Son Düzenlenme Tarihi: 30 Ağustos 2017 12:13

İskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi 

Temizlik firmasına bağlı olarak çalışan Metin Şahin, cam silmek için çıktığı iskeleden kafasının üzerine düşerek hayatını kaybetti.

İskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi 

Paylaş

Çalıştığı inşaatta cam silmek için iskeleye çıkan ve aşağı düşen işçi Metin Şahin, yaşam savaşını kaybetti. Şahin, kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde dün sabah yaşamını yitirdi. 

İstanbul Ataşehir’de bulunan Metropol İstanbul şantiyesinde dün sabah 9.30’da yaşanan olayda cam silmek için iskeleye çıkan Metin Şahin, kafasının üzerine düşmüş ve yoğun bakıma alınmıştı. Yaşanan olayı Evrensel’e anlatan Metin Şahin’in yeğeni Derviş Göl şunları söylemişti: 

“İşveren temsilcilerine göre sözde 3 metrelik bir yüksekliğe çıkmış. Bareti olduğunu söylüyorlar ama bareti olan bir insan böyle olmaz. Zaten doktorlar da ‘Bu 3 metrelik yerden düşme olayı değil’ diyor. Bu adamın kafasında kırılmadık yer kalmamış, kolu kırılmış, beyni şişmiş, ciğerlerinde de zedelenme var. Şu an bilinci kapalı bir şekilde yoğun bakımda kalıyor.” 

Birlikte çalıştığı iş arkadaşlarının görüşlerini aktaran Göl şunları söylemişti: “Dayımın arkadaşları biz güvenlikle ilgili bir şey yapmıyoruz, baret filan takmıyoruz diyorlar. Bir arkadaşı bana diyor ki ‘Prosedür gereği en az 3 kişinin alanda çalışması lazım. İki kişi cephede bir kişinin de gözlemci olarak üstte çalışması gerekiyormuş. Bunları iki kişi çıkarmışlar.” 

Şantiye alanına alınmadıklarını anlatan Göl, tepkisini “Bizi şantiye alanına sokmadılar. Gerekçe iş güvenlik uzmanı çevresini kapatmış kimse giremez demiş. Hastaneye götürüldüğü için polis dahi olay yerine gelmemiş. Ne işverenin ne arkadaşlarının hiç kimsenin ifadesi alınmadı. Olayla ilgili bir ihmal var bu aşikar. Ülkemizdeki iş kazalarını biliyorsunuz. Yani az insan çok para. Patronların kâr hırsı” sözleriyle dile getirmişti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kerkük, referanduma katılma kararı aldı

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa