29 Ağustos 2017 13:15

Musa Anter ödülü için geri sayım başladı

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için son başvuru tarihine 12 gün kaldı.

Musa Anter ödülü için geri sayım başladı

Paylaş

Özgürlükçü Demokrasi bu yıl 25’incisi düzenlenecek olan Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri’ni veriyor. Ödül başvurusunda geri sayım başladı. Musa Anter ödülü için 10 Eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapabilinir.

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için son başvuru tarihine 12 gün kaldı. Bu yıl 25’incisi düzenlenecek olan yarışmada ödüller, Özgürlükçü Demokrasi tarafından veriliyor. 

1993 yılından itibaren yapılan yarışmada, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve Gurbetelli Ersöz anısına, “Kadın Haberciliği” olmak üzere beş ayrı dalda ödüller veriliyor. 

Her katılımcının sadece bir daldan ve sadece bir eser ile katılabileceği yarışmada her dal için ise 5.000 TL ödül veriliyor. Yarışmaya doğrudan gönderilen çalışmaların yanı sıra, ön eleme kurullarının seçici kurullara önerileri de dikkate alınarak yapılacak. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 10 Eylül 2017 iken, seçilen eserler 18 Eylül 2017’de açıklanacak. Yarışmaya katılan eserlerin daha önce yayımlanmamış ya da 10 Eylül 2016 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekiyor.

Katılımcılar, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almamış eserleriyle katılabilecek. Türkçe Haber, Kürtçe Haber ve Kadın Haberciliği Dalları: Katılımcılar, politika, ekonomi, ekoloji, eğitim, sağlık, toplum yasam, kültür sanat ve spor gibi kategorilerde haber değeri taşıyan çalışmalarla yarışmaya başvurabiliyor.

Yarışmacılar eserlerini ve Kâtip Mustafa Çelebi Mahallesi Çukurluçesme Sokak 6/4 Beyoğlu, İstanbul adresine gönderebilirler. (MEDYA SERVİSİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Milli Görüş yetkilileri Köln'de yargılanacak

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa