29 Ağustos 2017 12:38

Kurbanlık hayvan satışını WhatsApp üzerinden yapıyor

Edirne'de besicilik yapan Cesur Pakarda, kurbanlık almak isteyen fakat çiftliğe gelemeyen müşterilerine WhatsApp üzerinden online hizmet veriyor.

Paylaş

Edirne'nin Karaağaç semtinde çiftliği olan besici Cesur Pakarda, Kurban Bayramı için zaman ayıramayıp kurban almak isteyenlere çektiği fotoğrafları mobil telefon uygulaması WhatsApp ile göndererek satışı kolaylaştırıyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle satış yöntemlerinde yeniliğe giden Edirneli besici Cesur Pakarda, kurbanlık almak isteyip de zaman ayıramayanlara WhatsApp uygulaması sayesinde online olarak hizmet veriyor. Çiftliğe hayvan ayırmaya gelen kişi sayısının her geçen gün azaldığını ve satışlarının yüzde 80'ini mobil olarak sağladığını söyleyen Pakarda, "Çiftliğimize gelip de hayvan ayıran sayısı 10 civarındadır. Biz uzun zamandan beri bu işi yaptığımız için her yıl olduğu gibi bu yıl da WhatsApp üzerinden satış yapıyoruz. Telefonla bildiriyorlar, biz de telefonla hayvanın fotoğrafını çekip WhatsApp kanalıyla kendilerine atıyoruz. Elektronik kantarımız var. Kurbanlıkları kantara koyup kilosunun da fotoğrafını çekip kendilerine gönderiyoruz. Böyle olunca, almak isterlerse kesimle ilgili görüşüyoruz. Burası ruhsatlı kesimhane olduğu için herkesin içi rahat oluyor.  Müşterinin geleceği saate göre bir sıralama yapıyoruz. Çok beklemeden kurbanını alıp poşetleyip gönderiyoruz" dedi.

Eski usul pazarlığın da kalmadığını belirten Pakarda, pazarlığın ve vekalet işlemlerinin de WhatsApp aracılığıyla yapıldığını ifade ederek "Şu anda çiftliğimizdeki hayvanların yüzde 80'ini WhatsApp üzerinden satıyoruz. Eskisi gibi "Tut elimi" pazarlığı kalmadı. Pazarlıkta da müşteriyle WhatsApp üzerinden görüşüyoruz, bu bizim de işimize geliyor, kolaylık sağlıyor" diye konuştu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlanıyor

SONRAKİ HABER

Yerine kayyum atanan Ahmet Türk’ün 'yürütmeyi durdurma' başvurusuna ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa