28 Ağustos 2017 11:53

Mamak'ta kimyasal atıklar sokaklara bırakılıyor

Ankara, Mamak 1577/1 Sokak’ta kimyasal atıklar tehlike saçıyor. Atıklar gece yarısı kaçak bir şekilde sokağa bırakılıyor 

Mamak'ta kimyasal atıklar sokaklara bırakılıyor

Paylaş

Ankara, Mamak 1577/1 Sokak’taki kentsel dönüşüme bir de kimyasal atık tehlikesi eklendi. 
Sokağın inşaat halinde olmasını fırsat bilenler, gece yarısı kimyasal atıkları kaçak şekilde sokağa bırakıyor. Çocukların oyun alanı olarak kullandıkları alanlardaki kimyasal atıklarla ilgili hiçbir denetim yok, mahalleli korkuyor.

Cumhuriyet gazetesinden Aykut Küçükkaya’nın haberine göre, Ankara, Mamak 1577/1 Sokak’taki kentsel dönüşüme bir de kimyasal atık tehlikesi eklendi. Sokağın inşaat halinde olmasını fırsat bilenler, gece yarısı kimyasal atıkları kaçak şekilde sokağa bırakıyor. Çocukların oyun alanı olarak kullandıkları alanlardaki kimyasal atıklarla ilgili hiçbir denetim yok, mahalleli korkuyor.

Bir taraftan konut inşaatlarının yükselmeye devam ettiği mahalleye atıklar özellikle gece yarısından sonra getiriliyor. Çocukların oyun alanına dönüşen ve atıkların bırakıldığı yıkıntılar bölgesinde herhangi bir koruyucu önlem alınmadığı gözleniyor. Üzerinde kimyevi madde üretiminde kullanıldığı yazan malzemeler herhangi bir güvenlik önlemi alınmayan alanda güneşe ve dış tehlikelere açık vaziyette bulunuyor.

Belediye ekiplerinin temizlik için dahi uğramadığı bölge yaşanabilecek bir felaketin habercisi durumunda. Varillerin atıldığı yerleşim alanı içindeki bölgede sokak hayvanlarının etkilendiği hatta bir kedinin öldüğünü de belirtiliyor. (HABER MERKEZİ)

Varillerin üstündeki etiketlerde solunmaması, gözle temas etmemesi gerektiği, kansere neden olabileceği açıkça görülüyor.


 

ÖNCEKİ HABER

The how, what, when and where of the Euphrates Shield Operation

SONRAKİ HABER

Profesör Doktor İlhan Berktay hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa