28 Ağustos 2017 09:16

Rakka'nın güneyinde 300 askerden haber alınamıyor

Suriye'de Rakka'nın güney kırsalında IŞİD saldırısı sonucu 300 asker ve aşiret savaşçısından haber alınamadığı açıklandı.

Rakka'nın güneyinde 300 askerden haber alınamıyor

Paylaş

Suriye'de Rakka'nın güney kırsalında IŞİD'in geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği saldırı sonucu 300 asker ve aşiret savaşçısından haber alınamadığı duyuruldu.

IŞİD, Ganim el Ali ve çevresine dönük saldırısında 7 köyü ele geçirmiş, 99 askerin öldürüldüğünü iddia etmişti. Suriye ordusu, başlattığı karşı operasyonlar sonucu Ganim el Ali dahil kaybettiği bölgelerin çoğunu yeniden hakimiyetine aldı ancak ordu mensubu askerler ve aşiret savaşçılarından oluşan büyük bir grubun kayıp olduğu duyuruldu.

Al Masdar'ın ulaştığı kaynakların bölgedeki ölü asker ve aşiret savaşçısı sayısını 60 olarak verdiği bildirildi. 300 personelden ise haber alınamadığı aktarıldı. Kaynağın, Rakka'nın güneydoğusundaki iletişim kanallarının zayıflığına da dikkat çektiği bildirildi.

Öte yandan Suriye ordusunun Humus'un doğusundaki IŞİD bölgelerinde hakimiyeti sağlamasının ardından buralarda görevli binlerce askerin yakında başlatılması planlanan Deyrezzor operasyonuna katılacağı duyuruldu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 28 Ağustos 2017 Pazartesi

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa