Bask’ta genel grev kararı

Bask’ta genel grev kararı

 İspanya’da kemer sıkma politikalarına ve kriz sonrası alınan önlemler kapsamındaki bütçe kesintileri ve işten çıkarmalara karşı, bu kez Bask ülkesinden protesto çağrısı yükseldi. Bask sendika LAB, Bask ülkesindeki diğer sendikaları genel greve çağırdı.Avro Bölgesi’nin kurtarılması &cce

 

İspanya’da kemer sıkma politikalarına ve kriz sonrası alınan önlemler kapsamındaki bütçe kesintileri ve işten çıkarmalara karşı, bu kez Bask ülkesinden protesto çağrısı yükseldi. Bask sendika LAB, Bask ülkesindeki diğer sendikaları genel greve çağırdı.

Avro Bölgesi’nin kurtarılması çabalarının en büyük politik ve sosyal dolandırıcılık olduğunu ve İspanyol hükümetinin Yunanlıların yolundan gittiğini belirten LAB, 26 Eylül’ü genel grev tarihi olarak belirledi.

Bask ülkesindeki genel grev çağrısını diğer kardeş örgütlere ve sendikalara ileten LAB, kriz sonrası yapılan emek karşıtı politikalara alternatif olarak Bask ülkesinin otonom plarak hareket edebileceği bir direniş gerçekleştirilmesi gerektiğini öne sürüyor. (DIŞ HABERLER)    

www.evrensel.net