27 Ağustos 2017 11:58
Son Düzenlenme Tarihi: 30 Ağustos 2017 09:09

Çöken gecekondunun 20 metrekarelik odasında 6 kişi yaşıyor

Çorlu'da bir yıldır işsiz olan fabrika işçisi Murat Keskinler ve 6 kişilik ailesi, çöken gecekondularında yaşam mücadelesi veriyor.

Çöken gecekondunun 20 metrekarelik odasında 6 kişi yaşıyor

Paylaş

Mehmet YİRUN

>Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde işsiz, 47 yaşındaki Murat Keskinler, eşi 3 çocuğu ve eşinin annesi ile bir odasının çatısı çöken, bir odasında da çökme tehlikesi bulunan gecekondunun 20 metrekarelik odasında yaşam mücadelesi veriyor. Keskinler, ölüm tehlikesine karşın gidecek yerleri olmadığı için evde yaşamak zorunda kaldıklarını anlattı.

Çorlu'da fabrikalarda işçilik yapan ve bir yıldır işsiz olan Murat Keskinler, eşi Fehime, çocukları ilkokul öğrencisi 7 yaşındaki Sülbiye, ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Emirhan, konuşma bozukluğu nedeniyle özel rehabilitasyon merkezine giden 4 yaşındaki Halil İbrahim ve kayınvalidesi Gülümser Özmen ile birlikte yaşıyor.

Mahalle halkının destek olduğu aile fertleri, yaz mevsiminde havaların iyi olması nedeniyle idare ettiklerini ancak kışın kar ve dondurucu soğuk havalarda ne yapacaklarını bilmediklerini söylüyor.

 

Eşinin annesi Gülümser Özmen'in kızları Sülbiye ile bir süreliğine Edirne'deki yakınlarının yanına gitmek zorunda kaldığını belirten baba Keskinler, şöyle dedi:

"Evin bir tarafı çöktü, diğer odanın çatısı da çökme tehlikesi var. Üç çocuk eşim ben birde kayınvalidem 6 kişi aynı odada kalıyoruz. Her an çatı üzerimize çökecek diye korku içindeyiz. Yağmur yağdığı zaman içerisi su oluyor. Çocuklar okula başlayacaklar. Evin çökmesinde korktuğum için çocukları yalnız bırakamıyorum. İş arıyorum bulursam da  çalışmak istiyorum."

'GECE OLMASINI İSTEMİYORUZ'

Evlerinin yıkılmasından dolayı altında kalmaktan korkuttuklarını belirten Fehime Keskinler, "Ev yıkılıyor, altında kalabiliriz. Korku içindeyiz ama gidecek yerimiz yok. Gece olmasını hiç istemiyorum" dedi. (Tekirdağ/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Venezuela'da ABD tehdidine karşı asker-sivil ortak tatbikatı

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa