Zeytinli Rock Festivali dolu dolu sürüyor

Her yıl gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Zeytinli Rock Festivali bu yıl da dolu dolu devam ediyor.

26 Ağustos 2017 13:00
Paylaş

Ülkenin en büyük festivallerden biri haline gelen Zeytinli Rock Festivali ile Balıkesir Edremit, en kalabalık günlerinden birini yaşıyor. 17 bin kampçı çadırlarda kalırken, otellerin yüzde 100 doluluk oranında olduğu belirtildi. Her sene yeniliklerin getirildiği festivalde, bu yıl gençler için oyun alanı oluşturuldu. En çok göze çarpan sorunlardan tuvaletler ise bu yıl ücretsiz yapıldı ve sayısı 2 katına çıkarıldı. Alandaki yiyecek ve içecek satışları da gıda mühendisleri tarafından inceleniyor.

‘GELMİŞ GEÇMİŞ, EN İYİ YERLİ FESTİVAL’

Zeytinli Rock Festivali’ni 2014 yılından bu yana sürdürdüklerini kaydeden Umut Kuzey, 2014 yılında 32 bin, 2015'te 90 bin, 2016 yılında 150 binlik rekor bir katılımcıyla Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi yerli festivali unvanının herhangi bir kurumdan değil, kendiliğinden, halk tarafından alındığını belirtti.

2017 yılına bir yıl boyunca hazırlandıklarını söyleyen Kuzey, “2 sahnemiz var. Ana sahnemiz ve yüzde 100 müzik keşif sahnemizde toplam 75 sanatçımız çıkıyor. Şu ana kadar festivalimize yaklaşık 17 bin kampçı katıldı. Bu sayı hafta sonu 20 bini bulacaktır. Yaklaşık 7 bin kombine izleyicimiz var. Türkiye'nin her yerinden insanlar geliyorlar. Hepsi pırıl pırıl gençler. Her sene çıtayı biraz daha yükseltmek için temizlik, yiyecek ve içecek alanlarını daha iyi konuma getirmeye gayret ettik. Oyun alanlarımız mevcut. Gelen insanlarımız hoşça vakit geçirebiliyor. Bütün arzumuz 5 gün boyunca her şeyi bir kenara bırakılıp müzikle dostlukla eğlenen genç arkadaşlarımızı buradan hoş anılarla göndermek. Çünkü onlar buradan gittikten sonra bütün bir yıl boyunca gerek sosyal medyada, gerek okullarında Edremit'ten ve Zeytinli Rock Festivali'nden bahsediyorlar. Bu bizim için, bölgenin tanıtımı için Türkiye'den dünyaya burada da festival yapılıyor demek için çok önemli" dedi.

Festivale katılanlar genel olarak organizasyondan mutlu olduklarını belirtirken, bu sene festivale gelen çok sayıda aile olduğu da dikkat çekti. Festivalde dün gece Selda Bağcan ve Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar, Pera ve Çamur grupları sahne aldı.

Bugün ise Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Mabel Maiz, Umut Kuzey, Melis Danişmend, Sattas ve TNK sahne alıyor. Festivalin son günü olan yarın ise Bulutsuzluk özlemi, Pentegram, Mavisakal, Kurban, Kurtalan Ekspres, Baba zula ve Yedinci Ev grupları müzik severlerle buluşacak. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır Barosu: Tek tip uygulamasından vazgeçilsin

SONRAKİ HABER

There is an economic and leadership crisis in Zimbabwe

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa