26 Ağustos 2017 00:43

Fransız Gazeteci Bureau serbest bırakılsın

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF), Fransız Gazeteci Loup Bureau’nun serbest bırakılması için başkent Paris’te dün bir eylem yaptı.

Fransız Gazeteci Bureau serbest bırakılsın

Paylaş

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF), Fransız Gazeteci Loup Bureau’nun serbest bırakılması için başkent Paris’te dün bir eylem yaptı. Eylemde, Fransa hükümetinin Bureau konusunda duyarsız kaldığı ifade edilerek, gazetecinin serbest bırakılması istendi.

RSF ile Bureau’nun özgürlüğü için oluşturulan komite tarafından Paris IV. Belediyesinin binasına Bureau’ya özgürlük talebinin yer aldığı bir pankart asıldı.

Eylemde konuşan Loup Bureau’nun babası Loic Bureau Fransız Dışişleri Bakanlığının herhangi bir bilgi vermemesini eleştirdi. Bureau, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un konuyla yeniden ilgilenmesini istedi.

MACRON ERDOĞAN’I ARAMIŞTI

27 yaşındaki Loup Bureau, TV5 Monde, Arte gibi kanallar ile Slate adlı site için çalışıyordu. 26 Temmuz’da Irak’tan Şırnak’a geçen gazeteci, üzerinde YPG’lilerle çekilmiş fotoğrafların bulunması gerekçe gösterilerek gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Bureau’nun serbest bırakılması için Erdoğan’la telefon görüşmesinden sonuç çıkmamıştı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

İsrail: İran’ın güçlenmesine sessiz kalmayacağız

SONRAKİ HABER

Polis kanunu değişikleri sonrası 393 ölüm yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa