25 Ağustos 2017 11:28

Zekai Aksakallı yeni görevine dair ilk kez konuştu

Korgeneral Zekai Aksakallı, 2. Kolordu Komutanlığına atanması sonrası yaptığı ilk açıklamada 'İstifa söz konusu değil' dedi.

Zekai Aksakallı yeni görevine dair ilk kez konuştu

Paylaş

Özel Kuvvetler Komutanlığından 2. Kolordu Komutanlığına atanması "kızağa çekilme" olarak yorumlanan Korgeneral Zeki Aksakallı, yeni görevine dair açıklamasında "istifa" iddiasını yalanladı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk'ün aktardığı bilgiye göre Aksakallı, “Görev yerinin değişmesiyle kırgınlık, küslük diye bir şey olmaz. Askerin görev yerini beğenmesi, beğenmemesi diye de bir durum söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.

Aksakallı'nın sözleri şöyle: “Görev yerinin değişmesiyle kırgınlık, küslük diye bir şey olmaz. Askerin görev yerini beğenmesi, beğenmemesi diye de bir durum söz konusu olamaz. Nerede görev verilirse oraya gider, onurunla, şerefinle görevini yaparsın. Teğmen olarak göreve başladığımız günden beri bunun böyle olduğunu her asker bilir. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda da onurla, şerefle görevimi yaptığıma inanıyorum. Bundan sonraki görevimi de aynı şekilde yapmayı Allah nasip etsin. Bırakın istifayı, en küçük bir kırgınlığım yok.”  (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İş cinayetlerinde ölenlerin davası ne oldu?

SONRAKİ HABER

Öykü Arin ve ilik bekleyen çocuklar için ‘donör olun’ çağrısı TBMM'de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa