24 Ağustos 2017 22:11

‘Rüya’nın Trabzon galası yapıldı

Derviş Zaim’in yönettiği Rüya filminin Trabzon galası, Trabzon Uluslararası Film Festivali kapsamında yapıldı. 

Paylaş

Derviş Zaim’in yönettiği ve kadrosunda Gizem Akman, Dilşad Bozyiğit, Gizem Erdem ve Mehmet Ali Nuroğlu’nun yer aldığı Rüya filminin Trabzon galası, Trabzon Uluslararası Film Festivali kapsamında yapıldı. 

Festival hakkında düşüncelerini aktaran Derviş Zaim, “ Trabzon’da ilk kez film festivali düzenleniyor. Kültürel faaliyetlerin artması bir zorunluluktur. Festivalde yer alan filmim, içinde yaşadığımız coğrafyanın geçmiş ve geleceğine yönelik ayna tutmaktadır. Bu bağlamda keyifli bir iki saat sunuyor. Festival daha farklı sinemanın olabileceğini gösterir. Bu tür faaliyetler desteklenmelidir. Karadeniz’de böyle bir etkinliğin açlığı hissediliyordu. Asıl olan şey bundan sonra şehrin ve insanın bu festivale sahip çıkmasıdır” dedi.

RÜYA

Rüya filminin konusu şöyle; genç ve iddialı mimar Sine, işinde tatminsizlik ve yeni arayışlar sonucu mağara biçiminde farklı bir cami modeli tasarlar. Ancak inşaat yarım kalır. Üstelik işi nedeniyle bir suç çetesinin de içinde kalmıştır. Yaşadığı sıkıntılarla yattığı uyku hastalıkları merkezinde bir düş görür. Yedi uyuyanlar mitinin (menkıbesinin) içindedir. Değişmiş olarak uyanır... (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sinemacılar eylül ayında İstanbul’da

SONRAKİ HABER

Agit Özdemir: Ilısu barajı enerji sorununu çözmeyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa